Anime Scared Rider XechS na televizních obrazovkách už brzy

scared_rider_xechNa oficiálních stránkách chystané televizní série Scared Rider XechS byla zveřejněna nová hlavní ilustrace, kterou si můžete prohlédnout v náhledu článku. Oznámení o adaptaci otome hry (tedy vizuální novely zaměřené na dámské publikum) od společností Rejet a Red Entertainment proběhlo před dvěma měsíci a postupně byly uvolňovány podrobnosti. Fanoušci se anime série na televizních obrazovkách dočkají již šestého července.

Hra se odehrává ve světě, který byl napaden mimozemšťany. Aby se jim lidé ubránili, vytvořili jednotku Scared Rider. Nicméně i přes nebojácnost členů jednotky byla již pětkrát kompletně vyhlazena. Lidé se ale nevzdali a vytvořili šestou jednotku s názvem Scared Rider XechS, jenž je složena z pěti mužů. Každá jednotka potřebuje svoji motivaci, aby přinášela co nejlepší výsledky, a Scared Rider XechS není výjimkou. Na scénu proto vstupuje protagonistka Asagi Akira, která se o to má postarat.

Animační práce probíhají ve studiu Satelight. Do režisérského křesla usedl Komori Hideto, jehož můžete znát z filmu k sérii Hajate no Gotoku!. Nagakawa Naruki zde debutuje na pozici scénáristy. O něco zkušenější je Haneda Kódži, který pracoval například na obou sériích Bakuman., a má zde na starosti návrh postav. Kromě toho se společně s Kadekaru Čikaši (série Sora no Otošimono) ujal pozice hlavní režie animace. Fanoušci se dočkají stejného hlasového obsazení jako u adaptované hry.

zdroje:   Crunchyroll,  ANN