V létě se budeme potápět

amancyu_main2Loňský rok na podzim jsme se dozvěděli o chystané animované adaptaci mangy Amanchu!. Oznámení se na veřejnost dostalo skrze upoutávku, kterou na svém YouTube účtu zveřejnila distributorská společnost Shouchiku. Půjde o televizní seriál, jehož premiéry se dočkáme již letos v létě na stanici Tokyo MX. Na AnimeJapan2016 bylo potvrzeno, že seriál bude dlouhý třináct epizod. Otevřeny byly oficiální stránky i twitterový účet.

Do režisérského křesla se usadil Kasai Kenichi, jenž režíroval Hachimitsu to Clover a Nodame Cantabile. Dohlížet na něj bude Satou Junichi mezi jehož režijní díla patří Bishoujo Senshi Sailor Moon a Kaleido Star. Scénář napsala Akao Deko, která se podílela i na Nazo no Kanojo X a Akagami no Shirayuki-hime. Návrhy postav pro animátory nakreslila Itou Youko, jež stejnou pozici zastala u anime Love Stage!!. Animační práce byly svěřeny studiu J.C.Staff.

V hlavních rolích se jako Kohinata Hikari představí Suzuki Eri a jako Ooki Futaba naopak Kayano Ai. V dalších rolích uslyšíme Kubo Yuriku, Itou Shizuku, Inoue Kikuko, Oonishi Saori a Umehara Yuuichiroua. Hudební doprovod složí hudební duo GONTITI, jejichž tvorba zazněla například v anime Yokohama Kaidashi Kikou. Píseň „Million Clouds“ k úvodním titulkům nazpívá Sakamoto Maaya.

Za předlohou stojí kreslířka Amano Kozue, která začala svou stále vycházející mangu publikovat v roce 2009 u nakladatelství Mag Garden. Amano stojí i za dvanáctisvazkovou mangou Aria, která se dočkala několika animovaných adaptací. Amanchu! prozatím čítá svazků devět. V manze se představují členové potápěčského kroužku na střední škole ve městě Itou.

Zanechte komentář