RS Keikaku míří na televizní obrazovky

img_key01Společnost Every Star zahájila v březnu roku 2014 soutěž, jejímž cílem bylo z řady návrhů vybrat ten nejzajímavější, z nějž by se dal vytvořit hodinový animovaný speciál v kategorii mecha. Z každého návrhu pěti finalistů bylo vytvořeno krátké video, které bylo následně zveřejněno volně ke zhlédnutí. Koncept, jenž získal do konce loňského března nejvíce zhlédnutí, byl zvolen vítězem. Tím se stal RS Keikaku: Rebirth Storage, jehož počet zhlédnutí přesáhl devatenáct tisíc. Premiéry se projekt dočká na stanici Fuji TV a to někdy v průběhu června.

Režie byla svěřena do rukou Kameie Osamua, jehož profesní životopis zahrnuje režii dílčích epizod anime Heroman a Tenpóibun Ajakašiajaši. Kišimoto Mijuki sepíše scénář, jako tomu bylo i u titulů Kindaiči Šónen no Džikenbo Returns a Tales of the Abyss. Nováček Sató Šúičiró se postaral o návrhy robotických jednotek, zatímco Masao Cubasa nakreslil návrhy postav. Produkci vedou Macuo Taku a Nogami Júičiró.

V hlavních rolích se představí Uesaka Sumire a Učijama Kóki. Těm bude přihrávat Hino Satoši, Hošino Takanori, Nakahara Mai a Sakura Ajane. Pod původním konceptem je podepsán autor s pseudonymem Roll.

Vedle spuštění oficiálních stránek byl založen i twitterový účet. Anime je zasazeno do budoucnosti, kde se na Zemi dostaly hordy mimozemských bytostí, které vyhladily mnoho lidských měst. Devět let po zmíněných událostech se pilot Midó Juzuru a její parťák Sagami Rin snaží mimozemšťanům vzdorovat v robotické jednotce sestrojené z materiálu nepřátel. Avšak důsledkem používání tohoto robota ztrácí pilot vzpomínky. Proč tomu tak je, se naše dvojice pokusí vypátrat.