Kidó Senši Gundam Thunderbolt míří do kin

news_xlarge_GTBDC_KEY_R_WEBLoni na podzim zahájila své vysílání animovaná adaptace mangy Kidó Senši Gundam Thunderbolt, která ve výsledku čítala čtyři epizody. Ty byly od prosince postupně zveřejňovány ke koupi. Poslední epizoda byla uvolněna 22. dubna a v jejím závěru bylo oznámeno, že se anime dočká předělání do filmové podoby. Výsledný snímek bude rozšířen o nové záběry, které jednotlivé epizody svážou blíže k sobě. K premiéře dojde 25. června. Titul bude uveden v patnácti vybraných kinech, kde se bude promítat po dobu dvou týdnů. Film ponese podtitul „December Sky“ (v překladu „Prosincová obloha“).

Režie i scénáře se ujal Macuo Kó, jenž režíroval seriály jako Rozen Maiden a Nacujuki Rendezvous. O návrhy postav pro animátory se postaral Takaja Hirotoši, který obstaral i návrhy k Zetman a Kekkaiši. Pod návrhy robotických jednotek je u Gundamu již tradičně podepsán Ókawara Kunio, jehož původní návrhy doplní Naka Morifumi, Nakatani Seiiči a Katoki Haddžime. Hlavním střihačem se stal Imai Daisuke. Hudební doprovod složil Kikuči Narujoši. Produkce probíhá pod střechou studia Sunrise.

Oficiální stránky taktéž informovaly o vydání anime na pevných médiích. K tomu dojde 29. července. Omezené množství kopií však bude k zakoupení již na premiéře filmu v kinech. Na BD a DVD se dostane pouze výsledná filmová verze. Anime se ve formě dílčích epizod na discích nedočkáme. Limitovaná edice kromě filmu samotného nabídne rovněž dokument z tvorby, knihu rozkreslených scénářů, stostránkovou knihu s ukázkami z animačního procesu, ilustrace od Ótagaki Jasua, krátkou brožuru, audio komentář a sbírku upoutávek a reklam.