Adaptace knih Battery již v létě

batteryVe čtvrtek vysílal programový blok stanice Fuji TV zvaný noitaminA živý přenos, v němž odhalil své plány na další rok. Jako první došlo k oznámení animované adaptace knih Battery spisovatelky Atsuko Asano. Seriál už má i oficiální stránky, kde je ke zhlednutí první upoutávka, a twitterový účet. Těšit se na něj můžeme již letos v létě.

Režie i scénáře se ujal Mochizuki Tomomi, mezi jehož díla patří seriál Saraiya Goyou a OVA Yokohama Kaidashi Kikou. O původní návrhy postav se postarala kreslířka Shimura Takako, jež stojí za mangami jako Aoi Hana a Hourou Musuko. Ilustrace zpracoval do podoby pro animátory Kusama Hideoki, který se rovněž ujal hlavní režie animace. Hudební doprovod složí Senju Akira, jako tomu bylo i u anime Hagane no Renkinjutsushi z roku 2009.

Animační práce bude mít na starosti studio Zero-G, pro nějž jde o první samostatnou velkou práci. Studio vede producent Sakikawa Yukiya. Při produkci seriálu bude asistovat i město Takahashi. V hlavních rolích se představí Uchiyama Kouki jako Harada Takumi a Hatanaka Tasuku jako Nagakura Gou.

Asano Atsuko vydala první knihu ze se série v říjnu roku 1996. Děj zabírá na šest svazků, přičemž ten poslední byl publikován v roce 2005. Kromě anime, kterého se dočkáme letos, se série dočkala i zpracování v podobě osmisvazkové mangy a dvouhodinového hraného filmu.

Ve středu děje stojí nadhazovač Harada Takumi, který se právě přestěhoval do jistého města v prefektuře Okayama. Takumi začíná pozbývat důvěry ve své nadhazovačské kvality, ovšem jeho spolužák, chytač Nagakura Gou, je jiného názoru.

Zanechte komentář