Adaptace knih Battery již v létě

batteryVe čtvrtek vysílal programový blok stanice Fudži TV zvaný noitaminA živý přenos, v němž odhalil své plány na další rok. Jako první došlo k oznámení animované adaptace knih Battery spisovatelky Acuko Asano. Seriál už má i oficiální stránky, kde je ke zhlednutí první upoutávka, a twitterový účet. Těšit se na něj můžeme již letos v létě.

Režie i scénáře se ujal Močizuki Tomomi, mezi jehož díla patří seriál Saraija Gojó a OVA Jokohama Kaidaši Kikó. O původní návrhy postav se postarala kreslířka Šimura Takako, jež stojí za mangami jako Aoi Hana a Hóró Musuko. Ilustrace zpracoval do podoby pro animátory Kusama Hideoki, který se rovněž ujal hlavní režie animace. Hudební doprovod složí Sendžu Akira, jako tomu bylo i u anime Hagane no Renkindžucuši z roku 2009.

Animační práce bude mít na starosti studio Zero-G, pro nějž jde o první samostatnou velkou práci. Studio vede producent Sakikawa Jukija. Při produkci seriálu bude asistovat i město Takahaši. V hlavních rolích se představí Učijama Kóki jako Harada Takumi a Hatanaka Tasuku jako Nagakura Gó.

Asano Acuko vydala první knihu ze se série v říjnu roku 1996. Děj zabírá na šest svazků, přičemž ten poslední byl publikován v roce 2005. Kromě anime, kterého se dočkáme letos, se série dočkala i zpracování v podobě osmisvazkové mangy a dvouhodinového hraného filmu.

Ve středu děje stojí nadhazovač Harada Takumi, který se právě přestěhoval do jistého města v prefektuře Okayama. Takumi začíná pozbývat důvěry ve své nadhazovačské kvality, ovšem jeho spolužák, chytač Nagakura Gó, je jiného názoru.