Kidou Senshi Gundam Unicorn míří i na televizní obrazovky

guniInformační portál věnovaný rozsáhlé značce Gundam přinesl novinku týkající se anime Kidou Senshi Gundam Unicorn. Původně filmová série bude přetvořena do podoby televizního seriálu a následně se odvysílá na stanici TV Asahi každou neděli  v 7:00. První epizoda zahájí 3. dubna. Série poběží nepřetržitě půl roku a ponese název Kidou Senshi Gundam Unicorn RE:0096. Také byl zveřejněn první propagační obrázek k seriálu.

Na přetvoření bude dohlížet sám režisér filmové heptalogie Furuhashi Kazuhiro, který režíroval například seriály Hunter x Hunter z roku 1999 a Zipang. Fukui Harutoshi se u filmů postaral o scénář stejně jako v případě snímku Uchuu Kaizoku Captain Harlock z roku 2013. Původní návrhy postav nakreslil Yasuhiko Yoshikazu a pro animátory je upravila Takahashi Kumiko, jejíž další práce je vidět v aktuálně běžícím Akagami no Shirayuki-hime. Kromě toho se rovněž chopila role přední režisérky animace. Animační práce i produkci vedlo studio Sunrise.

Z hlasového obsazení se můžeme těšit na jména jako Fujimura Ayumi, Uchiyama Kouki, Narita Ken, Kaida Yuuko a Ikeda Shuuichi, který kromě své postavy namluví ještě závěrečné upoutávky na další epizody. Hudební doprovod zůstává v rukou Sawanoa Hiroyukiho, který pro televizní verzi složí několik nových skladeb. Kromě toho také v rámci svého hudebního projektu SawanoHiroyuki[nZk] poskytne k seriálu úvodní píseň a dvě písně k závěrečným titulkům. Na úvodní písni bude spolupracovat se zpěvačkou Tielle. První závěrečnou píseň nazpívá naNami a druhou Aimer.

Filmová verze zahájila v únoru roku 2010 a původně byla plánována jako hexalogie. Po značném úspěchu v kinech i při následném prodeji pevných médií byl úvodní záměr pozměněn a došlo k rozšíření projektu na heptalogii. Filmy adaptují desetidílnou knižní sérii stejného jména, pod níž je podepsán autor Harutoshi Fukui. Loni v závěru prosince však bylo oznámeno, že se spisovatel k sérii vrátí a naváže jedenáctou knihou, jejíž vydání máme očekávat letos na jaře.

Zdroje: Gundam.info, Yaraon!

Zanechte komentář