Oznámen produkční tým pracující na anime New Game!

kvJe tomu již pár měsíců, co se na obálce prosincového čísla časopisu Manga Time Kirara Carat objevilo, že započaly práce na anime adaptaci čtyřpanelovky New Game!. Ta se proslavila hlavně díky tomu, že se její první svazek těšil zájmu daleko většímu, než očekával distributor, a byl tak předloni po hodně dlouhou dobu neustále vyprodán. Její třetí díl by se měl na pultech japonských obchodů objevit již dnes, zatímco premiéra anime ještě nebyla ohlášena.

Na začátku tohoto týdne se pak na reklamním poutači v blíže neurčeném obchodě objevily informace o tvůrcích série. Režie animátorů studia Doga Kobo by se měl ujmout Fudžiwara Jošijuki, jehož posledním dílem bylo Plastic Memories. Mangu na scénář pak převede Šimo Fumihiko, který v minulosti pracoval například na anime Clannad či Fullmetal Panic!. Původní vzhled postav pro animaci pak upraví Kikuči Ai, která si podobnou činnost zkusila u Mikakunin de Šinkókei. Další informace o projektu se dozvíme nejpozději na konci března po plánované akci přichystané pro AnimeJapan 2016.

Hlavní hrdinka příběhu Suzukaze Aoba úspěšně ukončila střední školu a rozhodla se, že se stane zaměstnankyní herní vývojářské firmy, která stála za její nejoblíbenější hrou. Manga tak ve čtyřpanelových záběrech sleduje, jak se jakožto výtvarnice snaží prosadit na pracovišti a vycházet s ostatními zaměstnanci.

zdroje:   ANN,  Yaraon