Flying Witch míří do televize

furaLoni v červenci jsme se dozvěděli, že se manga nazvaná Flying Witch dočká animované adaptace. Dlouho bylo u tohoto projektu ticho po pěšině, ovšem nyní se na svět skrze nové číslo časopisu Newtype dostaly další informace přibližující tvůrčí tým nadcházejícího televizního seriálu. Anime se dočkáme letos na jaře. K vysílání dojde na stanici NTV, kde se představily například série Death Parade a nový Lupin III.

O režii se postará Sakurabi Katsushi, v jehož životopise nalezneme Shingetsutan Tsukihime, Asatte no Houkou a Kamisama no Memo-chou. Hlavní scénáristkou se stane Akao Deko, která pracovala i na Akagami no Shirayuki-hime a Nazo no Kanojo X. Návrhy postav zařídí Yasuno Masato, jenž doposud pracoval především jako animátor a režisér animace dílčích epizod. Animační práce budou probíhat pod střechou studia J.C.Staff.

Za předlohou stojí kreslířka Ishizuka Chihiro, jež svou mangu začala publikovat v roce 2012, a to v měsíčníku Bessatsu Shounen Magazine. Doposud byly vydány tři svazky, přičemž svazek čtvrtý půjde do prodeje 8. dubna. Komediální manga sleduje patnáctiletou čarodějku Kowato Makoto, která se zrovna přestěhovala do nového prostředí severního Japonska. Zde si vedle své černé kočky Chito najde nové kamarády, s nimiž zažije dny zahálky i nebývalých dobrodružství.

Zanechte komentář