Aozora Yell zazáří na filmových plátnech

aozorayellManga časopis nakladatelství Shuueisha zvaný Bessatsu Margaret přinesl v prosinci oznámení, jež informovalo o chystané hrané adaptaci mangy Aozora Yell, za níž stojí autorka i kreslířka Kawahara Kazune. Půjde o film, který se do japonských kin dostane v srpnu letošního roku. Produkovat ho bude společnost TOHO Pictures. Lednové číslo Bessatsu Margaret přineslo další informace týkající se režiséra, herců a plánu natáčení. To proběhne letos v dubnu a květnu.

Režie se ujal Miki Takahiro, pro nějž nejde o první filmovou adaptaci mangy. Na kontě má například filmy Solanin, Ao Haru Ride a Bokura ga Ita. V hlavních rolích se představí Tsuchiya Tao jako hlavní hrdinka Ono Tsubasa, Takeuchi Ryouma jako Yamada Daisuke a Hayama Shouno jako Mizushima Aki.

Předloha začala vycházet v roce 2008 a vyvrcholila v závěru loňského roku. Materiálu vydala na devatenáct svazků, které vyšly ve sborném nákladu tří milonů výtisků. Autorka Kawahara Kazune má na svědomí i mangu Ore Monogatari!!, na níž spolupracuje s kreslířkou užívající pseudonym Aruko. Aozora Yell sleduje dvojici prváků na střední škole Shirato – dívku Ono Tsubasu a chlapce Yamadu Daisukeho. Zatímco děvče se rozhodlo vstoupit do žesťového kroužku, mladík chce prorazit v basebalovém týmu. Po prvním náhodném setkání se dvojice spřátelí a začne se navzájem podporovat. Jak už to tak bývá, časem jejich vztah možná přeroste v něco víc…

aozorayell_herci

Zdroje: Natalie, Natalie

Zanechte komentář