Datum premiéry pro Himicu – The Top Secret

himitsu_largeOficiální stránka hrané filmové adaptace mangy Himicu – The Top Secret od autorky Šimizu Reiky v úterý zveřejnila kratičkou upoutávku na připravovaný film. Video divákům prozrazuje i přibližné datum premiéry, jímž je srpen příštího roku.

Příběh této mangy se odehrává v padesát let vzdálené budoucnosti. Mozkové skenery se vyvinuly do té míry, že vládní složky dokážou nahlédnout do až pět let starých vzpomínek – a to i v případě, že je dotyčný již mrtev. Zatímco se noří do vzpomínek lidí, aby vyřešili různé zločiny, musí vyšetřovatelé deváté soudní laboratoře Národního výzkumného institutu policejních věd brát zároveň v potaz také otázky etiky, které s naprostým narušením soukromí souvisí. Manga se v roce 2008 dočkala i anime adapatce.

Hlavní role obsadili Ikuta Toma (Maki Cujoši), Okada Masaki (Aoki Ikkó), Kurijama Čiaki (Mijoši Jukiko) a Omori Nao (Manabe Šunsuke), jehož postava byla vytvořena pro film, a v manze ji tudíž nenajdete.

Film se natáčí od 27. dubna tohoto roku a do režiserského křesla usedl Ótomo Keiši, který měl na starosti kupříkladu také filmovou adaptaci mangy Ruróni Kenšin.

zdroj:   ANN