Další Precure v únoru

01_img01Společnost Toei Animation nedopatřením předběžně zveřejnila tiskovou zprávu oznamující další televizní seriál populární mahó šódžo značky Precure. Článek s informacemi byl z webu promptně stažen. Ve zprávě bylo uvedeno přesné datum premiéry, základní kostra tvůrčího týmu, propagační obrázek, návrhy postav a zběžné popsání děje. Vzhledem k tomu, že informace již nedopatřením unikly, společnost neváhala a otevřela oficiální stránky.

V současné době byla již znovu zveřejněna i uniklá tisková zpráva. Aby těch omylů ze strany Toei Animation nebylo náhodou málo, tak se webmasterům společnosti povedlo do zdrojového kódu substránky věnované nové sérii vepsat seijú hlavní hrdinky. Tou se stane Takahaši Rie. Jméno bylo z kódu vzápětí smazáno. Seriál nazvaný Mahó Cukai Precure zahájí na televizní stanici Asahi TV příští rok 7. února v 8:30.

Na pozici režiséra se objeví Micuka Masato, který jako pomocný režisér pomáhal utvářet dva předchozí Precure filmy. Mimoto má hojné zkušenosti jako režisér dílčích epizod pro další Precure seriály. Hlavním scénáristou se stal Murajama Isao, jenž pro Toei Animation psal scénáře k anime Toriko a Madžin Bone. Post hlavní návrhářky postav byl přidělen Mijamoto Emiko, která pro Toei pracuje jako animátorka. Při tvorbě anime Saint Seija Omega si vyzkoušela i pozici hlavní režisérky animace. Produkci jako takovou vedou Uecuki Mikio a Naitó Keisuke, první jmenovaný za Asahi TV a druhý za Toei Animation.

Středobodem děje se stává třináctileté děvče jménem Asahina Mirai, které miluje vše, co je nějakým způsobem neobvyklé a proto zajímavé. Jednoho dne zpozoruje, kterak něco padá z nebe do nedalekého parku, a rozhodne se to jít prozkoumat i se svým plyšovým méďou Mofurunem. Na místě najde taktéž třináctiletou Riko sedící na létajícím koštěti, když se znenadání zjeví vyslanec temnoty Dokurokuši, který obě dívky zažene do úzkých. V okamžiku nouze nejvyšší se však děvčata i medvěd vezmou za ruce, pronesou magická slova a stanou se magickými holčičkami Precure.