Anime podle mangy Tanaka-kun wa Icumo Kedaruge

news_xlarge_tanakakun_KEY_WEBWebový magazín Gangan Online, jejž spravuje společnost Square Enix, v listopadu oznámil, že se jedna z jeho sérií dočká animované adaptace. Jedná se o Tanaka-kun wa Icumo Kedaruge (v překladu „Věčně unavený Tanaka“). Před několika dny došlo k aktualizaci oficiálních stránek, které zveřejnily propagační ilustraci, období premiéry, tvůrčí tým a upoutávku. Půjde o televizní seriál, jehož premiéra spadá na jaro příštího roku. Vysílat se bude na stanicích Tokio MX a MBS. Upoutávku můžete zhlédnout pod článkem.

Režie se ujal Kawacura Šinja, který má na kontě anime Kokoro Connect a obě série Non Non Bijori. O sepsání scénáře se postarala Omode Akemi, jejíž zkušenosti zahrnují Princess Princess a Tales of the Abyss. Návrhy postav pro animátory zpracuje Iizuka Haruko, jejíž um jsme mohli vidět v anime Tamajura a Gakkó Guraši! Hudební doprovod složí Mizutani Hiromi, jehož skladby zněly v seriálech Džigoku Šódžo a Kamisama no Inai Ničijóbi. Animační práce dostalo na starost studio Silver Link.

Za předlohou stojí kreslířka Uda Nozomi, která začala s publikací svého aktuálního díla v červenci roku 2013. Manga doposud vydala na pět svazků, které překonaly společný náklad milionu výtisků. Tradiční svazky doplnila ještě bonusová kniha, která vyšla současně s pátým svazkem 21. listopadu letošního roku. Manga se věnuje trampotám věčně ospalého Tanaky a jeho zamlklého kamaráda Óty.