Kvapně se řítí další Gundam

news_xlarge_thunderbolt_keyvisualNa konci října jsme se prostřednictvím nově spuštěných oficiálních stránek dozvěděli o chystané animované adaptaci mangy Kidou Senshi Gundam Thunderbolt. Stránky byly nově doplněny o podrobnější informace, které dávají anime jasnější podobu. Půjde o seriál čítající čtyři epizody, jehož jednotlivé díly budou postupně zveřejňovány skrze webové služby ke stažení, a to ve dvou dostupných balíčcích. V prvním balíčku za pět set jenů získá divák první osmnáctiminutovou epizodu a jako bonus desetiminutový dokument o tvorbě. Druhý balíček stojí dvě stě padesát jenů a obsahuje pouze epizodu samotnou. Úvodní díl můžeme očekávat 25. prosince.

Režie i scénáře se ujal Matsuo Kou, jenž režíroval seriály jako Rozen Maiden a Natsuyuki Rendezvous. O návrhy postav pro animátory se postará Takaya Hirotoshi, který obstaral i návrhy k Zetman a Kekkaishi. Pod návrhy robotických jednotek je u Gundamu již tradičně podepsán Ookawara Kunio, jehož původní návrhy doplní Naka Morifumi, Nakatani Seiichi a Katoki Hajime. Hlavním střihačem se stal Imai Daisuke. Hudební doprovod složí Kikuchi Naruyoshi. Produkce probíhá pod střechou studia Sunrise.

Co se hlasového obsazení týče, v hlavních rolích uslyšíme Nakamuru Yuuichiho, Kimuru Ryouheie, Yukinari Toau, Ooharu Sayaku, Hirakawu Daisukeho, Sakuyu Shunsukeho, Sasaki Mutsumiho a Tsuchidu Hiroshiho.

Anime vychází ze stejnojmenné mangy, za níž stojí kreslíř Outagaki Yasuo. Jeho příběh začal v roce 2012 a doposud čítá šest svazků, přičemž ten nejnovější vyšel letos 30. října. Dění se odehrává souběžně s původní Kidou Senshi Gundam sérií, avšak mimo hlavní události. Je to rok, co začal ozbrojený spor mezi Federací a Zeonskou vládou, a v jistém vesmírném sektoru se schyluje k další bitvě, která bude stát stranou zaznamenaných dějin, její průběh však bude neméně dramatický.

Zanechte komentář