Manglobe požádalo o vyhlášení konkurzu

133576Informační portál Anime! Anime! Biz vydal zprávu potvrzující domněnky z předchozích dní, že animační studio Manglobe zažádalo o vyhlášení konkurzu. Potvrzení předcházela série zpráv na Twitteru, za nimiž stáli především animátoři a scénáristé. Kobajaši Tošio a Komori Hideto zveřejnili zprávy, že za minulý a současný měsíc nedostanou výplatu a že jsou nyní bez práce. Sami ale své zprávy o výplatě po krátkém čase smazali. Morita Šigeru světu sdělil, že nejmenovaná společnost nejspíš skutečně vyhlásila konkurz. Oficiální stránky od úterý nefungují.

Zpráva z Anime! Anime! Biz se dále věnuje tomu, že studio bylo již delší dobu neschopné vyplácet mzdy a upadalo do dluhu. Vedoucí společnosti se snažili najít z trýznivé situace východisko, ale uznali, že za současného stavu věcí nebudou schopni pokračovat ve své dosavadní tvorbě. Práce na probíhajících projektech pokračovaly až do dne oficiálního vyhlášení konkurzu, k čemuž došlo v úterý. Studio má aktuálně rozdělaný ještě jeden projekt, jímž je filmová adaptace románu Gjakusacu Kikan, která měla mít premiéru 13. listopadu. Podle nejnovější zprávy však byl film odložen na neurčito a místo něj půjde v daném datu do kin snímek Harmony, který měl mít původně premiéru až v prosinci.

Studio Manglobe založili v roce 2002 Kobajaši Šiničiro a Kočijama Takaši. Ve svých počátcích se společnost soustředila především na originální počiny jako Samurai Champloo, Ergo Proxy a Mičiko to Haččin. Vzhledem k tomu, že finanční výnos těchto prací neodpovídal představám, se studio přeorientovalo na adaptování knižních a komiksových děl mezi něž patří i Seiken no Blacksmith, Sarai-ja Gojó, Kami nomi zo Širu Sekai a Hajate no Gotoku! K originální produkci se studio vrátilo v roce 2013, kdy pracovalo na seriálu Samurai Flamenco. Posledním televizním dílem studia se stalo anime Gangsta. vycházející ze stejnojmenné mangy.