Iwaaki Hitoši zahajuje novou sérii

news_xlarge_betsucham2015_11Nové číslo měsíčníku Bessacu Šónen Champion, jejž publikuje nakladatelství Akita Šoten, přineslo oznámení týkající se mangaky Iwaaki Hitošiho. Ten v daném časopise zahájí novou sérii zvanou Reiri. Na rozdíl o drtivé většiny svých děl se v tomto případě Iwaaki postará pouze o příběh a kresbu zastane jiný výtvarník – Muroi Daisuke, který stojí například za mangou Ebata no Rock. Nová manga začne vycházet v letošním prosincovém čísle magazínu, které vyjde 12. listopadu. Na úvod budou publikovány hned dvě kapitoly, jež budou dohromady čítat celých 104 stran, přičemž ty úvodní budou v barvě. Příběh bude sledovat osudy válečníka žijícího v období válčících států.

Autor Iwaaki Hitoši se již před dvěma lety zmiňoval, že dokončil nový detailní scénář s jasnými instrukcemi pro výtvarníka. Nechat kresbu na někom jiném se rozhodl, aby se mohl sám plně věnovat své současné manze, na níž pracuje již od roku 2003. Iwaaki prorazil s mangou Kiseidžú, která vyšla v celkovém nákladu přesahujícím jedenáct milionů výtisků a dočkala se hrané i filmové adaptace. Nyní píše i kreslí Historii, která vypráví o životě Eumena z Kardie, sekretáře Filipa II. Makedonského a později jeho syna Alexandra Velikého.

Pro Iwaakiho, který celou kariéru pracuje výhradně sám a bez asistentů, bude tato nová série značit druhý pokus o spolupráci s jiným autorem. K prvnímu došlo v roce 2011, kdy se společně s kreslířem Nakajamó Masaakim rozhodli vytvořit mangu se zestárlým Black Jackem v hlavní roli. Ta dostala název Black Jack ~Aoki Mirai~ a vydala na 300 stran v jediném svazku. Práce na manze však nebyly bez problémů, jelikož v průběhu chtěl Iwaaki pozměnit příběh a probrat s kreslířem způsob interpretace Iwaakiho scénáře, ovšem nakladatel mu řekl, že práce na kresbě již tolik pokročily, že v danou chvíli je na změny už pozdě. Iwaaki proto požádal o to, aby ve svazkovém vydání byl místo jeho jména použit pseudonym.

reiri

zdroj:   Mantan Web