Free! míří na filmová plátna

news_xlarge_highspeed_teaserJiž dříve bylo oznámeno, že se anime Free! dočká vlastního filmu, o němž je nyní dostupný dostatek informací. Snímek ponese název High Speed!: Free! Starting Days a jeho premiéra je naplánována na letošního 5. prosince. Film bude přímo vycházet z novel High Speed!, které vyprávějí o postavách z anime, když ještě chodili na základní školu. Za knihami stojí spisovatel Ódži Kódži, který má na svědomí původní myšlenku, z níž Free! vzešlo. Dále byla zveřejněna upoutávka, jež je dostupná v novince.

Režie se ujal Takemoto Jasuhiro, jehož předchozí práce zahrnují Fullmetal Panic! The Second Raid a Hjóka. O scénář se postaral Jokotani Masahiro, který kromě předchozích Free! sérií stojí taktéž za seriály Hataraku Maó-sama! a Beelzebub. Návrhářem postav a hlavním režisérem animace se stal Nišija Futoši, který stejné pozice zastával i u anime Ničidžó a Hjóka. Hudební doprovod dostal na starost Kató Tacuja, jenž je podepsán i pod Gingicune a Mirai Nikki. O produkci se stará Kyoto Animation.

První Free! série zahájila v létě 2013 a čítala dvanáct epizod. O rok později na její úspěch navázalo přímé pokračování, které mělo epizod třináct. Nadcházející film bude dějově předcházet první sérii a představí Nanaseho Haruku a Tačibanu Makota jako studenty druhého stupně základní školy. Jako nováčci Kirišima Ikuja, Kirišima Nacuja a Šiina Asahi se představí seijú Učijama Kóki, Nodžima Kendži a Tojonaga Tošijuki.