Free! míří na filmová plátna

news_xlarge_highspeed_teaserJiž dříve bylo oznámeno, že se anime Free! dočká vlastního filmu, o němž je nyní dostupný dostatek informací. Snímek ponese název High Speed!: Free! Starting Days a jeho premiéra je naplánována na letošního 5. prosince. Film bude přímo vycházet z novel High Speed!, které vyprávějí o postavách z anime, když ještě chodili na základní školu. Za knihami stojí spisovatel Ouji Kouji, který má na svědomí původní myšlenku, z níž Free! vzešlo. Dále byla zveřejněna upoutávka, jež je dostupná v novince.

Režie se ujal Takemoto Yasuhiro, jehož předchozí práce zahrnují Fullmetal Panic! The Second Raid a Hyouka. O scénář se postaral Yokotani Masahiro, který kromě předchozích Free! sérií stojí taktéž za seriály Hataraku Maou-sama! a Beelzebub. Návrhářem postav a hlavním režisérem animace se stal Nishiya Futoshi, který stejné pozice zastával i u anime Nichijou a Hyouka. Hudební doprovod dostal na starost Katou Tatsuya, jenž je podepsán i pod Gingitsune a Mirai Nikki. O produkci se stará Kyoto Animation.

První Free! série zahájila v létě 2013 a čítala dvanáct epizod. O rok později na její úspěch navázalo přímé pokračování, které mělo epizod třináct. Nadcházející film bude dějově předcházet první sérii a představí Nanaseho Haruku a Tachibanu Makota jako studenty druhého stupně základní školy. Jako nováčci Kirishima Ikuya, Kirishima Natsuya a Shiina Asahi se představí seiyuu Uchiyama Kouki, Nojima Kenji a Toyonaga Toshiyuki.

Zanechte komentář