Další počin v Megami Tensei sérii

famitsu__3_-1Před dvěma týdny bylo oznámeno, že se pracuje na dalším díle herní série Šin Megami Tensei. Nyní byly spuštěny webové stránky nabízející mnoho doplňujících informací, díky nimž si můžeme o nadcházející hře utvořit jasnější obrázek. Celý název nového dílu zní Šin Megami Tensei IV Final; nepůjde však o předělávku čtvrtého dílu, ale o zcela nový příběh. Hra vyjde pro přenosný systém Nintendo 3DS, a to příští rok 10. února. Vydání je prozatím plánováno pouze pro japonský region. K otázce přenesení hry i na západ se vývojáři zatím nevyjádřili. Tvůrčí tým tvrdí, že hra je již z devadesáti procent hotova.

Režisérem nového dílu se stal Ójama Satoši. Hlavním producentem je Jamai Kazujuki. Hlavními kreslíři jsou Doi Masajuki a Kaneko Kazuma. Druhý jmenovaný se rovněž stará o příběh. Hudební doprovod složil Koduka Rjóta. Na hře dělá japonské vývojářské studio Atlus, které kromě rozsáhlé Megami Tensei série stojí i za tituly jako Etrian Odyssey a Dungeon Explorer. Co se hlasového obsazení týče, v hlavních rolích se můžeme těšit na jména jako Šimono Hiro, Ikeda Šúiči, Tomoko Seike a Óhata Šintaro.

Děj se bude odehrávat v Tokiu budoucnosti třicátých let jednadvacátého století, kdy je svět vyčerpán po nelítostných bojích mezi armádami démonů a andělů. Tokio se pro vlastní ochranu uzavřelo do kamenné tvrze, která však ve výsledku celou oblast odřízla od okolního světa a dovolila, aby nad přeživšími lidmi vládly vyšší síly. V tu chvíli přichází na jeviště hlavní hrdina, který je zabit, avšak vzápětí přiveden zpět k životu démonem Daguzou. Ten chlapci přislíbil ztracený život, pokud přijme poslání vraha vyšších mocností.