Budoucnost Gundam The Origin

The_origin_posterV sobotu 31. října byl slavnostně uveden do kin druhý film Kidou Senshi Gundam: The Origin, nesoucí název Kanashimi no Artesia (v překladu „Artesiin žal“). Na premiéře byl přítomen i hlavní režisér projektu a zároveň tvůrce manga předlohy Yasuhiko Yoshikazu. Ten prozradil, že třetí film z plánované tetralogie půjde do kin již na jaře příštího roku. Jeho název zní Akatsuki no Houki (v překladu „Úsvit vzpoury“). Yasuhiko dále zmínil, že se chce vrátit k tématu, proč vlastně lidé válčí, které je podle seiyuu Furuyi Toorua hlavním tématem původních Gundam sérií. Společnost Sunrise produkující Gundam uvolnila úvodních osm minut z druhého filmu. Video je dostupné na konci článku.

Druhý film poběží v patnácti vybraných kinech po dobu dvou týdnů. Limitovaná edice blu-ray disků bude k dostání již o týden později, 7. listopadu. Edice regulární potom 26. listopadu. Dějově film navazuje na svého předchůdce a opět se vrací k sourozencům Casvalovi a Artesii Deikunovým, jejichž cesty se pomalu ale jistě začínají rozcházet. Inženýři pod vedením rodiny Zabiů mezitím dosahují značných pokroků ve vývoji bitevních mechanických jednotek.

Projekt oslavující pětatřicáté výročí značky Gundam vychází ze stejnojmenné mangy, která je sama o sobě Yasuhikovým převyprávěním původního Kidou Senshi Gundam seriálu z roku 1979. Filmová série adaptuje svazky odhalující minulost Casvala a Artesie Deikunových, kteří vinou událostí přijmou jména Char Aznable a Sayla Mass. Manga zakončila svou pouť v listopadu 2011 a letos v únoru vyšel dodatečně bonusový 24. svazek, který obsáhl epilog a poslední nevydané vedlejší příběhy.

Zanechte komentář