Animace filmu Koe no Katachi se zhostí Kyoto Animation

144464231253Anime adaptace mangy Koe no Katachi byla oznámena již před necelým rokem při příležitosti vydání poslední kapitoly mangy. Nicméně až nyní byly odhaleny podrobnosti týkající se produkčního týmu. Na další detaily, jako datum premiéry či délka stopáže filmu, si budou fanoušci muset ještě počkat.

Manga vypráví příběh o neslyšící dívce Nishimiyi Shouko, která začne navštěvovat novou základní školu. Bohužel k její smůle ji noví spolužáci začali šikanovat právě kvůli jejímu handicapu. V čele těchto agresorů stojí chlapec Ishida Shouya. Dokonce to zajde až tak daleko, že je Shouko nucena změnit školu. Nedostatek obětí vede k tomu, že nakonec je šikanován svými spolužáky i sám Shouya. Nicméně několik let po těchto událostech Shouyu začalo trýznit svědomí kvůli tomu, jak se ke Shouko choval, a chce to napravit tím, že se stanem jejím kamarádem.

Animace se chopilo studio Kyoto Animation, které můžete znát z filmu a série Tamako Love Story nebo z letošního Hibike! Euphonium. Režie se ujala Yamada Naoko, která nabrala zkušenosti jak v obou zmíněných projektech, tak i v obou sériích a filmu K-On!.

Za samotnou mangou stojí další zástupkyně něžného pohlaví, Ooima Yoshitoki. Manga začínala jako jednorázovka v roce 2011 v časopise Bessatsu Shounen Magazine společnosti Koudansha, ze kterého se po úspěchu přesunula již jako plnohodnotná série do Shuukan Shounen Magazine stejné společnosti. Zde i definitivně skončila v roce listopadu 2014 a celkem se dočkala sedmi svazků.

Zdroje: Crunchyroll, ANN

Zanechte komentář