Nový měsíčník na trhu

COhTFrzWsAABTk9.jpg largeVe čtvrtek 17. září vyjde úvodní číslo nového časopisu s mangou. Půjde o měsíčník, jenž bude publikován pod hlavičkou nakladatelství Kódanša, jež vydává časopisy jako Šúkan Young Magazine a trojlístek Morning, Afternoon, Evening. Oficiální stránky nového časopisu jsou již plně funkční a představují základní informace o demografickém zaměření i počátečních titulech a jejich autorech. Magazín bude vycházet souběžně v tištěné i digitální podobě a bude cílit na okrajové skupiny demografie chlapců, čemuž odpovídá název Šónen Magazine Edge. Šéfredaktorem se stane Osano Fumio, který kdysi jako řadový editor dohlížel například na tvorbu mangy Sailor Moon kreslířky Takeuči Naoko.

Vlajkovým titulem bude manga Nekogahara, jejímž autorem i kreslířem je Takei Hirojuki známý pro svá díla Shaman King a Ultimo. Takeiova nová série značí počátek jeho spolupráce s nakladatelstvím Kódanša. Doposud bylo jeho jméno spjato s nakladatelstvím Šúeiša. Nekogahara se objeví na obálce prvního čísla a první stránka úvodní kapitoly bude v barvě. Redakce uvozuje příběh slovy „zapomenutý kocour se vydává na cestu napříč lidským světem“.

Mezi další série, které budou v časopisu pravidelně k přečtení se řadí Aramitama kreslíře Gocuboa Rjúdžiho, B no Šokutaku od Amaši Gumi, Grimoire no Niwa od Haru Sakurany, Hošino-san-ke no Al to Kana od autorského dua dvojčat Mikimaki, Kjókai no Mikurina od Macumoto Hidekiči, Tokai no Tom & Sawyer autorky Hajamine Kaoru a kreslířky Fukušimy Haruky.