Kekkai Sensen vyvrcholí v říjnu

91Sp++c5+AL._SL1500_V letošní jarní sezóně se seriál Kekkai Sensen nedočkal odvysílání své závěrečné epizody. V průběhu června tvůrčí tým oznámil, že dojde k posunutí vysílání posledního dílu o týden, později však došlo k odkladu na dobu neurčitou. Následovalo vyjádření, že epizoda je příliš dlouhá, než aby ji bylo možné odvysílat v půlhodinovém slotu. Nejnovější informace se týká upřesnění data vydání poslední epizody na televizních obrazovkách – uskuteční se tak v neděli 4. října ve čtyři ráno.

Epizoda ponese název „Hello, world!“, což je název písně úvodní titulkové sekvence, kterou nazpívala skupina Bump of the Chicken. Díl bude dlouhý šestačtyřicet minut. Premiéru si odbude na televizní stanici MBS, kde se seriál na jaře vysílal. Následovat budou stanice BS11 a Tokyo MX. Kdo preferuje streamovací služby bude moci využít GYAO!, Niconico, Bandai Channel, d Anime Store, dTV, Anime Hōdai, U-NEXT nebo Anime Pass. 4. října se bude v tokijské Jomiuri Hall konat setkání tvůrců s fanoušky.

Anime, režijně vedené Matsumoto Rie a produkované studiem Bones, zaznamenalo nečekaný úspěch na poli prodejů pevných médií. Seriál vyjde celkem na šesti Blu-ray/DVD discích, přičemž v současné chvíli jsou vydané první čtyři a pátý, čítající epizody devět a deset, půjde do prodeje 14. října. Prvního disku se prodalo přes 22 000 kopií (číslo zahrnuje prodeje BD i DVD), druhého přes 17 000 a třetí překročil hranici 15 000. Čtvrtý disk šel do prodeje 16. září a prodejní čísla ještě nebyla zveřejněna.