Učú Senkan Jamato 2199 pokračuje v plavbě

080820023745271032399339Tvůrčí tým animovaného seriálu zvaného Učú Senkan Jamato 2199 (v překladu „Vesmírný bitevník Jamato 2199“) oznámil, že začal pracovat na pokračování, jehož oficiální produkce však začne až na konci letošního roku. Podle vyjádření má jít rovněž o televizní seriál čítající šestadvacet epizod, které si však po vzoru první série odbudou premiéru v kinech, kde se budou promítat vždy po čtyřech dílech, které následně vyjdou na blu-ray discích. Prvního balíčku epizod bychom se měli dočkat na konci příštího roku. Produkce zůstává v rukou studia Xebec.

První sérii, která je předělávkou animovaného seriálu z roku 1974, režisérsky vedli Izubuči Jutaka a Enomoto Akihiro, přičemž první jmenovaný se postaral i o nový scénář. Júki Nobuteru obstaral novodobé návrhy postav a kromě nich ještě zastoupil místo vrchního režiséra animace. O hudební doprovod se postarali Mijagawa Akira a Mijagawa Hiroši. Produkci vedlo studio Xebec, jemuž s animací vypomáhalo studio AIC. Seriál se minulý rok dočkal rekapitulujícího filmu a po něm i filmového pokračování, jehož tvůrčí tým zůstal téměř nezměněn.

Režisér se rozhovořil o tom, co mohou diváci očekávat. Seriál bude logicky předělávkou Učú Senkan Jamato 2 z roku 1978, avšak bude dále rozvádět a řešit náměty a konflikty z první série a následného filmu. Do příběhu budou rovněž zahrnuty prvky z dalších Jamato sérií.

zdroje:   Yaraon,  Goo