Projekt Valkyrie Drive se nás snaží nalákat na vnady dívek

valkyrie_drive_mermaid_nahledNa oficiálních stránkách k nadcházející anime sérii Valkyrie Drive: Mermaid byla uvolněna první upoutávka. Je dlouhá něco málo přes minutu a půl a ukazuje nám hlavní postavy (včetně jejich předností), několik bojových scén a upřesňuje i začátek vysílání na televizních obrazovkách, který je stanoven na desátého října.

O příběhu toho zatím moc nevíme. Je ale známo, že se odehrává na pěti umělých ostrovech, z nichž se jeden jmenuje Mermaid. Právě na něj dorazí i dívka Tokonome Mamori, která se zde dostane do problémů a je obklíčená nepřáteli. Pomůže jí až dívka Mirei, která se umí přeměnit ve zbraň.

Hlavními tvůrci anime projektu jsou Takaki Keničiró a Kaneko Hiraku. První jmenovaný je tvůrcem anime Senran Kagura a ani druhý jmenovaný není žádný nováček. Má zkušenosti s režií například z anime Seikon no Qwaser nebo Manjú Hiken-čó a stejné pozice se chopil i zde. Kromě toho u Valkyrie Drive stojí i za návrhem postav, na které se můžete podívat pod článkem v galerii. Scénář pochází z pera Kurody Jósukeho, jehož můžete znát z anime Hajate no Gotoku! nebo Jormungand. Animace pochází od studia Arms, které se postaralo o obě série Queen`s Blade.

Anime navíc není to jediné, čeho se u této značky dočkáme. Společnost Marvelous Entertainment totiž vytváří z tohoto světa i onlinovku s podtitulem Siren a hru na Playstation Vita s podtitulem Bhikkuni. Vlastníci PS Vita se jí dočkají dva měsíce po prvním díle anime, tedy 10. prosince.

https://www.youtube.com/watch?v=2hiTYg33QiE

zdroje:   ANN,  Crunchyroll