Monster Hunter v nečíslovaném díle

bg_mainJaponská vývojářská herní společnost Capcom, známá například pro série Mega Man, Street Fighter a Devil May Cry, letos koncem května oznámila další hru vycházející ze série Monster Hunter, na níž v současné době pracuje a postupně zveřejňuje další informace přibližující její výslednou podobu. Hra ponese název Monster Hunter X (ve významu „Cross“ tedy „kříž“) a bude tak stát mimo hlavní číslovanou řadu, jejíž zatím poslední díl se honosí číslem čtyři. Capcom dal vědět, že s vypuštěním hry na japonský trh pro přenosnou konzoli Nintendo 3DS počítá ještě letos na konci roku, přičemž práce na titulu mají být v současné chvíli již z větší části hotovy. Společnost věří, že od vydání by se do března následujícího roku mohlo Monster Hunter X prodat dva a půl milionu kopií. Že nejde o přemrštěné odhady dokazuje i předchozí Monster Hunter 4G (na západě vydáno jako „Monster Hunter 4 Ultimate“), jehož se za necelý rok prodalo téměř čtyři miliony kopií.

Tvůrčí tým prozradil, co stálo za volbou názvu. Vývojáři chtěli hned zkraje upozornit na to, že se ve hře „kříží“ tradiční herní prvky série i nové postupy. Taktéž se jim zalíbilo, jak X rozděluje prostor na čtyři rovné díly, které odkazují na čtveřici potvor, jež bude hlavní kořistí. Čtyři budou rovněž základní lovecké styly – styl lehké kuše, styl meče a štítu, styl obou-ručního meče a styl dvou dýk. Zbraně budou rozděleny celkem do čtrnácti tříd. Také bude možné navštívit vybrané vesnice z předchozích titulů v sérii. Hra bude celkově akčnější a barevnější, než díly z hlavní řady.

První hratelné demo bude k dispozici na letošní tokijské Game Show, která se koná mezi 17. a 21. zářím. Oficiálně půjde titul do prodeje 28. listopadu. Za krabici si kupující zaplatí 5 800 jenů (přibližně 1 200 Kč) a za digitální kopii 5 546 jenů. Capcom společně s Nintendem již nyní připravuje vydání speciální verze handheldu New Nintendo 3DS s krytem na motivy Monster Hunter X, která bude dostupná v balíku i se samotnou hrou. Vydání hry na západních trzích prozatím oznámeno nebylo.