Dění kolem ABe Jošitošiho

lainVýtvarník ABe Jošitoši chystá v blízké budoucnosti vydat nejedno ze svých děl, ať už nových nebo starších. V první řadě se bude ke dvacátému výročí kreslířova zahájení kariéry konat výstava v tokijské galerii pixiv Zingaro. ABeho kresby budou vystaveny od 17. září do 6. října. Kresby, jež budou v galerii k vidění, vybral sám autor. Na výstavě dojde k pokřtění rovnou tří nových sbírek ABeho ilustrací. První z knih ponese název „Temnota“, druhá „Světlo“ a třetí „Kresby a skici“. První dvě knihy budou čítat po šestadevadesáti stranách a každá z nich bude ke koupi za 3654 jenů (v přepočtu přibližně 700 Kč). Přímo na výstavě dostanou návštěvníci možnost zakoupit si podepsané kopie knih, pohlednice s ABeho ilustracemi a gobelíny.

Dále dojde k opětovnému vydání anime Serial Experiments Lain a Haibane Renmei na Blu-ray discích. Lain se prvního vydání na blu-ray dočkala v roce 2009, zatímco Haibane Renmei o rok později. Nové vydání je u obou seriálů naplánováno na letošního 23. října. Každá z krabic vyjde na 14 000 jenů, což v přepočtu činí necelé 3 000 Kč. Zatímco na Lain pracoval ABe jako hlavní ilustrátor a návrhář postav, u Haibane Renmei se kromě kreseb postaral také o samotný námět a scénář, s nímž mu vypomohl režisér Tokoro Tomokazu.

Na výstavě bude rovněž oslaveno vydání již desátého svazku ABeho mangy Rjušika Rjušika, k němuž došlo dne 22. srpna. Manga zahájená v roce 2009 vychází v digitálním časopise Gangan Online, jejž spravuje společnost Square-Enix. Autor vypráví o každodenním životě hyperaktivní dívenky Rjušiky, která nevynechá žádnou příležitost k tropení vylomenin.

zdroj:   Natalie