Yu-Gi-Oh! opět na filmových plátnech

yuugiou_posterPřibližně před rokem oznámila distribuční společnost 4K Media, že se začalo pracovat na novém filmu z univerza Yu-Gi-Oh!, které by společnost ráda uvedla jak na japonském, tak světovém trhu. Nově aktualizované oficiální stránky této produkce nyní nabízejí bližší informace nadcházejícího snímku. V první řadě jde o název, jenž zní Yu-Gi-Oh! The Dark Side of Dimensions (v překladu „Král her! Odvrácená strana dimenzí“). Rovněž byl zveřejněn oficiální plakát nakreslený autorem původní mangy Takahašim Kazukim. Svou premiéru si film odbude na přelomu dubna a května příštího roku.

Takahaši Kazuki však nezůstal pouze u kreslení plakátu, podílí se ma filmu rovněž i jako scénárista, návrhář postav a hlavní producent. O režii se postará Kuwahara Satoši, který má na kontě například seriály Black Jack 21 a Yu-Gi-Oh! Zexal. Animační práce probíhají pod záštitou studia Gallop, jež pracovalo i na většině předešlých produkcích této frančízy. Co se hlasového obsazení týče, Kazama Šunsuke si zopakuje roli Mutóa Júgiho a Cuda Kendžiró zase Kaiby Setoa.

Nástřel příběhu zmiňuje další neodvratný karetní duel mezi Júgim a Setoem. Film vzniká ke dvacátému výročí, které letos slaví původní manga. K téže příležitosti začala televizní stanice TV Tokyo vysílat digitálně zrestaurované epizody seriálu Yu-Gi-Oh! z roku 2000. Každou sobotu v 7:30 se vysílá epizoda z první série, přičemž každé úterý ve dvě v noci se vysílá epizoda z druhé série.