Nadcházející Gundam série

gundam-tekketsukeyV posledních jedenácti dnech běžel na oficiálních stránkách nové televizní série z univerza Gundam odpočet, který nyní dosáhl nuly a vyjevil detailní informace o nadcházejícím seriálu. Ten ponese název Kidou Senshi Gundam – Tekketsu no Orphans a svou premiéru si odbude ještě letos na podzim. Konkrétně 4. října na televizní stanici TBS. O produkci se stará animační studio Sunrise, které na svém YouTube účtu zveřejnilo první upoutávku, kterou si můžete pustit pod článkem.

Režie se chopí Nagai Tatsuyuki, jehož předchozí práce zahrnují seriály Toradora! a Toaru Kagaku no Railgun. Scénář sepíše Okada Mari, jež má na svědomí True Tears a Hourou Musuko. Oba tvůrci spolupracovali již na titulech Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai a nadcházejícím filmu Kokoro ga Sakebitagatterunda. Návrhy postav pro animátory obstaral Chiba Michinori, jenž nabral zkušenosti s Basilisk: Kouga Ninpou Chou a Kidou Senshi Gundam 00. Hudební doprovod složí Yokoyama Masaru, který se účastnil produkcí Nobunaga Concerto a Plastic Memories.

Příběh seriálu je zasazen tři sta let po velké válce Země s Marsem. Vyslankyně Cordelia se vydává na modrou planetu s cílem vyjednat svobodu pro město Chryse, jenž je na Marsu okupováno vojáky Země. O její ochranu se stará společnost CGS, jejímiž členy jsou i Mikazuki Augus a Orga Itsuka. Cordelia i její konvoj je však napaden organizací zvanou Gjallarhorn, čehož se k dezerci rozhodne využít Orga. On i Mikazuki se tak dostávají do nového konfliktu. Aby odvrátil Gjallarhornský útok, nasedne Mikazuki do pilotovatelného robota ze staré války zvaného Gundam Barbatos.

Zanechte komentář