Boku Dake ga Inai Machi míří do televize

news_xlarge_bokumachi_animeOficiální webová prezentace programového bloku noitaminA, jenž se vysílá každý týden v noci ze čtvrtka na pátek na televizní stanici Fuji TV, v pátek 19. června oznámila další chystaný animovaný seriál. Půjde o seriálovou adaptaci mangy s názvem Boku dake ga Inai Machi (v překladu „Město, v němž pouze já nejsem“), za níž stojí autor i kreslíř Sanbe Kei, mezi jehož další díla mimo jiné patří čtyřsvazková manga Hoozuki no Shima z roku 2008. Fuji TV začala vysílat krátkou upoutávku, na níž se můžete podívat pod článkem.

Animovaná adaptace se začne vysílat počátkem příštího roku. Již teď víme, že na režisérskou sesli se usadí Itou Tomohiko, jenž je podepsán i pod seriály Gin no Saji a Sword Art Online. O scénář se postará Kishimoto Taku, jehož práci mohli posoudit diváci anime Usagi Drop a Haikyuu!!. Produkční práce budou probíhat pod záštitou animačního studia A-1 Pictures, které již pro blok noitaminA pracovalo na anime Tsuritama, Anohana, Fractale, Saenai Heroine no Sodatekata a dalších.

Prozatím pětisvazková manga se za dobu svého publikování dočkala dvou nominací na ceny Manga Taisho (letos a minulý rok) a též jedné nominace na Ceny Tezuky Osamua, k čemuž došlo minulý rok. Nejnovější tedy šestý svazek má dle nakladatelství Kadokawa vyjít 4. července. Příběh sleduje nepříliš úspěšného mangaka vládnoucího nezvyklou schopností poslat sebe sama zpět v čase. Kreslíř toho využívá, aby předešel nešťastným či přímo tragickým událostem, do nichž se lidé kolem něj dostávají. Jednou se však ocitne v situaci, kdy je sám shledán vinným z vraždy. V zoufalství se posílá zpět v čase. K vlastnímu překvapení se dostává do doby, kdy navštěvoval základní školu a zbývá měsíc, než dojde k záhadnému únosu jeho spolužačky. Je tedy na našem mangakovi, aby zabránil únosu a předešel tak v budoucnu křivému obvinění proti své osobě.

Zdroje: Natalie

Zanechte komentář