Osmnáctý Pokémon film se blíží

poke18V pořadí 18. celovečerní film s logem Pokémon bude mít v japonských kinech premiéru už letos v létě, a to konkrétně 18. července. Osmnáctka se může zdát jako vysoké číslo, je ale třeba mít na paměti, že Pokémoni existují již od roku 1996, kdy vyšla první hra z tohoto univerza. Animovaný seriál se v televizi začal vysílat rok poté, přičemž nové díly vznikají prakticky nepřetržitě dodnes. Od počátku vysílání seriálu se do kin dostává nový film pravidelně každý rok.

A co víme o zatím nejnovějším přírůstku do filmové série? Film nese název Ring no Čómadžin Hoopa (Prstenový džin Hoopa), přičemž Hópa je nový legendární Pokémon, jenž se v tomto filmu představí. Nebude to ale jediný legendární Pokémon, se kterým Satoši (Ash) a jeho přátelé přijdou do styku. Dalo by se říci, že film bude velký, a to především co se počtu legendárních Pokémonů týče. Objeví se v něm Arceus, Latias, Latios, Lugia, Giratina, Dialga, Palkia, Kyurem, černý Rayquaza, Groudon a Kyogre. U posledních dvou zmíněných budou navíc v anime poprvé představeny jejich primární podoby, která jsou jakousi variací na mega evoluce.

Součástí promítání filmu bude i tradiční předfilm s Pikachu. Nový předfilm se jmenuje Pikachu to Pokémon Ongakutai (Pikachu a pokémonská hudební skupina) a jak už název napovídá, Pikachu si v něm společně s několika dalšími Pokémony založí kapelu.

https://youtu.be/1BfOfo-Cxsc

zdroje:   ANN,  Bulbapedia