První duben na japonském Internetu

CBbzDsBU8AAqzhv.jpg largeJe tomu už pár let, co jsme naposled dělali přehled vtípků přichystaných na apríla od japonských společností. Nejčastěji se jednalo o žertovné oznámení různých nových projektů, ať již animovaných či hraných. Letos tomu nebylo jinak, a tak se podíváme na malý přehled toho, co nám uvízlo v paměti. Výčet to samozřejmě zdaleka není úplný, a pokud vás pobavil nějaký jiný příspěvek, neváhejte se s námi o něj podělit v komentářích.

Nisekoimonogatari – Distributor Aniplex se rozhodl, že nastal čas propojit anime Nisekoi a Koimonogatari, jež obě vznikala u studia Shaft. Na Twitter účtu spojeného s anime adaptacemi Monogatari novel se dokonce objevila fotka z nagojské pobočky řetězce Gamers, který byl doslova zaspamován plakáty tohoto projektu. Nechyběl samozřejmě ani trailer.

Selector Infected Wixoss – Společnost Takara Tomy si přichystala oznámení hrané adaptace jejich karetní hry, ke které dokonce přidala i upoutávku obsahující kvalitní filmové triky.

Type-Moon – Jako vždy jsme se toho k aprílu dočkali od Type-Moonu požehnaně. Zde prezentované video je ukázkou hry Capsule Servant, v němž můžete spatřit i novou postavu Fate univerza, Saber-njan. Hra se dočkala také již svého prvního oznámeného turnaje. Nejrůznější postavy z příběhů od Type-Moon si navíc hromadně založily účty na Twitteru a jejich příspěvky si můžete prohlédnout zde. Zformována byla i agentura Imperial Roma, která představovala type-moonské hrdinky (i hrdiny) jako idoly.

Working!! – K desátému výročí prvních kapitol mangy se na webových stránkách objevilo, že se fanoušci dočkají hry s názvem Wagnaria Untouchable. V ní si budou moci vychovat libovolnou postavu z této čtyřpanelovky na sto milionů způsobů.

Trochu méně propracovaných vtípků byla celá řada. Například Show By Rock!!, jež začne zanedlouho vycházet v televizi, oznámilo, že jeho hrdinky budou nahrazeny maskotem Gudetama od společnosti Sanrio, na Twitteru pak bylo zase uvedeno, že si hlavní roli střihne skutečná kočka. Na oficiálních stránkách Non Non Bijori se objevila informace, že se oblíbený pořad Renge, Great Man, dočká hrané adaptace. Gočúmon wa Usagi Desuka? naopak přišlo s tím, že se dočkáme spin-off anime pojmenovaném Gočúmon wa Mahó Šódžo Desuka? a na webových stránkách série samozřejmě nechyběla ilustrace Čino v mahó šódžo kostýmku. Do tanečního kroužku v Hanajamata se zase připojil 33letý Ófuna Masaru, který v původní sérii vlastnil prodejnu s potřebami pro tradiční tance. Kiniro Mosaic se rozhodlo, že jediná dobrá barva vlasů je blond. A nakonec si dáme animační studio ufotable, jež si přichystalo Saber říkající, že ji na apríla nikdo nenachytá.

Nezůstalo samozřejmě jen u společností točících se kolem anime průmyslu. Na Twitteru se například objevilo, že prefektura Jamaguči ohlásila svou nezávislost na Japonsku a případní návštěvníci této oblasti budou potřebovat mít u sebe svůj pas. Dále jsme na této sociální síti mohli například dočíst, že se dočkáme nového anime z prostředí Index, které bude mít název Toaru Kagaku no Suzušina Juriko. U zprávy nechyběla upoutávka a oficiální stránky, na jejíž hlavní ilustraci je Accelerator objat Tómou. Tento apríl měl na svědomí ilustrátor používající přezdívku Teruja.

zdroje:   ANN,  MAL Twitter