Dragon Ball se rozšíří o další příběhy

news_xlarge_dbzSpolečnost Toei Animation zveřejnila ve středu 29. dubna tiskové prohlášení, v němž uvádí, že zahájila produkci na zcela nové animované televizní sérii ze světa mangy Dragon Ball. Stojí za ní autor i kreslíř Toriyama Akira, jenž je mimo jiné známý také jako přední kreslíř herních sérií Dragon Quest, Chrono Trigger a Blue Dragon. Od posledního televizního seriálu uběhlo osmnáct let poté, co v roce 1997 vyvrcholila série Dragon Ball GT. Nové anime ponese název Dragon Ball Super, čímž produkční tým odkazuje na léta reklam zboží s tematikou Dragon Ballu, v nichž bylo „super“ hojně využíváno.

Tvůrčí tým povede z postu režiséra Chioka Kimitoshi, jehož dosavadní zkušenosti zahrnují seriály Kamisama Kazoku z roku 2006 a Hakaba Kitarou z roku 2008. O původní návrh příběhu a postav se postará autor původní mangy Toriyama Akira. Projekt bude řídit producentské trio sestávající z Nozakiho Osamua, Segawy Naoko a Kidoa Atsushiho. Nozaki se vyjádřil, že návrh příběhu, který mu Toriyama poslal, je splněním snu každého příznivce Dragon Ballu a že se diváci mohou těšit na mocnějšího nepřítele, než jakým byl Buu nebo Freeza. Animačních prací se nepřekvapivě ujme studio Toei Animation.

Nový seriál bude zasazen několik let po porážce démona Buua, kdy bude Země opět užívat znovunabytého míru. Ten však ohrozí nový nepřítel, kterému se budou muset Gokuu a jeho přátelé postavit na odpor. Premiéru si na televizní stanici Fuji TV odbude v červenci letošního roku v časovém slotu každou neděli v devět hodin ráno. Naváže tak na aktuálně se vysílající Dragon Ball Kai, jenž je převyprávěním původního Dragon Ball Z připraveného o výplňový materiál.

Zanechte komentář