První trailer na hru Persona 5

persona5Herní série Persona z rodiny titulů Šin Megami Tensei měla vždy blízko k anime fanouškům díky její grafické stylizaci a také se dočkala několika zpracování do mangy, seriálové odnože Trinity Soul, animované seriálové adaptace čtvrtého dílu a díl třetí je momentálně adaptován do série filmů. Mnoho fanoušků po celém světě se navíc nemůže dočkat, až se Persona rozroste o v pořadí již pátou hru (která s největší pravděpodobností bude také časem zpracována do tištěné a filmové, případně televizní podoby).

A brzy se dočkají. Během letošního roku by Persona 5 měla být k dostání v Japonsku i v Severní Americe a bude si ji možné zahrát na konzolích PlayStation 3 a PlayStation 4. Společnost Atlus, která hru vyvíjí, k ní navíc konečně vydala první plnohodnotnou ukázku, jež za týden od zveřejnění nasbírala na YouTube přes dva milióny zhlédnutí.

Podle režiséra hry Kacury Hošina budou protagonisté takzvaní elegantní lupiči (Arsène Lupin, Selina Kyle atd.) a příběh se zaměří na to, jak by na takové zloděje reagovala dnešní společnost. Atmosféra i stylizace sice vypadá podobně jako u předchozích dílů série, samotná hra by však neměla působit jako kopie svých předchůdců. Režisér ji popsal jako středoškolský příběh s prvky pikareskního románu, přičemž centrem dění tentokrát nebude jen tak ledajaké vzdělávací zařízení, nýbrž nápravná škola pro mladistvé delikventy. Jádro hry navíc nebude spočívat v boji proti určitému záporákovi, místo toho se mají hlavní hrdinové za nečekaných okolností sami stát terčem spravedlnosti.