Další anime o jídle přijde hned v dubnu

soumaAž na jaře dojí hrdinky Kófuku Graffiti, můžou fanoušci anime o vaření volně přejít na sérii studia J.C.Staff s názvem Šokugeki no Sóma. Ohlášena byla již vloni na podzim v časopise Comics News od distributora Šueiša, a jelikož její premiéra již pomalu klepe na dveře, na televizních obrazovkách se nyní začala objevovat krátká reklama, v níž si můžete poslechnout budoucí úvodní znělku od skupiny ULTRATOWER.

Dříve oznámený tvůrčí tým se skládá z režiséra Jonetaniho Jošitoma, který se v minulosti zaměřoval spíše na mecha žánr, scénáristy Jasukawy Šóga, jenž se podílel na nedávno vycházejících Terra Formars, a animátora Šitaji Tomojukiho, který pro projekt tvořil vzhled postav. Jeho starší práci si můžete prohlédnout v anime Bakuman. či KissXSis. Svůj hlas hlavním postavám propůjčí seijú Macuoka Jošicugu a Taneda Risa.

Na tvorbě původní mangy spolupracují dva autoři, její děj tvoří Cukuda Júto a o vizuální stránku se stará bývalý hentai mangaka tosh, který nyní vystupuje pod jménem Saeki Šun. V pořadí jedenáctý svazek by se na pultech obchodů měl objevit letos v březnu. Příběh sleduje chlapce Sómu, jehož největším snem bylo pracovat v restauraci svého otce. Ten však restauraci zavře a odletí vařit do Evropy. Sóma se ale svého odhodlání vařit nevzdá a přihlásí se na elitní kuchařskou školu, kterou dokončí pouze 10 % studentů.

https://www.youtube.com/watch?v=ozIHBn_k_Sk

zdroje:   ANN 1,  ANN 2