Anime na motivy RPG projektu slavných tvůrců

hero_bgPřed třemi lety uspořádala společnost Seikaiša seanci známých osobností otaku světa, které se šestkrát setkaly, aby se společně vžily do RPG světa. Dialogy a příběhy vymyšlené v průběhu hraní byly později publikovány na webových stránkách.

Projektu se zúčastnilo šest tvůrců a možná nejznámějším z nich byl Urobuči Gen, autor novel Fate/Zero, který se podílel na tvorbě anime Madoka Magica či Psycho-Pass. Společně s ním u stolu seděli také Nasu Kinoko, jenž napsal příběh k vizuálním novelám Fate/Stay Night a Cukihime, Narita Rjógo, který sepsal novely Durarara!! a Baccano!, a pak méně známá spisovatelka Kógjoku Izuki a ilustrátor Šimadoriru. Každý z výše zmíněných „hráčů“ dostal na starost pouze jednu postavu, do níž se měl vžít, a hru usměrňoval Sanda Makoto (autor novely Rental Magica), který se zhostil role vypravěče.

Na motivy tohoto projektu nyní byla ohlášena anime adaptace s názvem Chaos Dragon: Sekirjú Seneki, která by se na televizních obrazovkách měla objevit letos v létě. Vznikat bude u studií Silver Link a Connect. Režii si vzal na starost Macune Masato a scénář sepíše Kodači Ukjó, pro oba to bude premiéra na takto důležitých pozicích. Ke včerejšímu oznámení také přibyl krátký spot, v němž jsou nám představeny hlavní postavy, ale neobsahuje ještě žádné animované sekvence.

Příběh původního projektu byl později rozveden do sedmidílné light novely. Ta se odehrává na malém ostrovním státě, jenž je sevřen většími mocnostmi, které spolu válčí o dominanci nad světem. V této době neustálých bojů navíc ostrov ztratí svého ochránce, Červeného draka, a je tak donucen bojovat za svou nezávislost.