Manga Denpa Kyoushi se dočká televizní adaptace

denpa_kyoushiV nejnovějším svazku mangy Denpa Kyoushi bylo potvrzeno, že se manga dočká anime adaptace. Nebyly bohužel zveřejněny žádné podrobnosti, ale čtenářům se alespoň dostalo příslibu, že v časopise Shuukan Shounen Sunday, kde manga vychází, budou postupně zveřejňovány nové informace.

Protagonistou mangy je Kagami Junichirou, který byl v mládí považován za génia, jenž se již ve svých sedmnácti letech mohl chlubit článkem publikovaným ve vědeckém časopise. Postupně svůj zájem o vědu ovšem vyměnil za zájem o otaku kulturu. To vedlo k tomu, že po vystudování se věnoval pouze svému anime blogu a neměl žádnou práci. Najít si zaměstnání jej donutila až jeho sestra Suzune pod výhrůžkou zničení jeho sbírky figurek. Junichirou se tak stal záskokem za učitele fyziky na střední škole, kde dříve studoval. Tam si okamžitě získal popularitu díky svým neortodoxním metodám, které vychází z anime a mangy.

Autorem mangy je Azuma Takeshi, který ji vydává od roku 2011 pod nakladatelstvím Shougakukan. Zatím poslední, čtrnáctý, svazek vyšel tento týden.

Již dříve vznikly k manze televizní reklamy, jejichž režii měl na starost Ogura Hirofumi, návrh postav Sakazaki Tadashi a animace vznikla ve studiu A-1 Pictures. Je možné, že stejná jména uvidíme i u produkčního týmu anime adaptace.

Aktualizace (19.1.2015): Na obálce 14. svazku původní mangy se objevila informace, že anime bude mít premiéru již letos v jarní sezóně.

Denpa-Kyoushi-TV

Zanechte komentář