Koudansha dobývá digitální distribuci

koudansha-ebookJaponské nakladatelství Koudansha oznámilo snahu začít publikovat všechny své časopisy s mangou nejen skrze tištěné verze, ale též přes digitální distribuci. Společnost tak učinila formou nové webové stránky, která bude i do budoucna informační centrálou, co se digitální distribuce týče. Koudansha tak naváže na své „denní“ oddělení časopisů Morning, Afternoon a Evening (ráno, odpoledne, večer), které vycházejí současně v tištěné i digitální verzi již více než rok. Nakladatel počítá s tím, že se mu podaří postupně zahájit současné publikování všech magazínů do letošního června.

Novým trojlístkem, který se připojí ke stávajícím, budou časopisy Shuukan Shounen Magazine, Gekkan Shounen Magazine a Shuukan Young Magazine. Týdeník Shounen Magazine vychází vždy ve středu a na jeho stránkách se objevují například série Daiya no A, Fairy Tail a Nanatsu no Taizai. Jeho doplňující měsíčník Shounen Magazine vychází pokaždé šestý den v měsíci a mimo jiné obsahuje mangy RiN, Shigatsu wa Kimi no Uso a Noragami. Týdeník Young Magazine vychází každé pondělí s novými kapitolami sérií jako jsou Tobaku Datenroku Kaiji One Poker-hen, Kangoku Gakuen a Higanjima.

Příznivci mangy Hajime no Ippo kreslíře Morikawi George však budou zklamáni, jelikož ten z „různých důvodů“ odmítl, aby se kapitoly z jeho díla objevovaly v digitální verzi Shuukan Shounen Magazine. Autor dal vědět, že v budoucnu se jeho postoj může změnit. Nyní však nové kapitoly jeho série budou vycházet pouze v tištěné verzi. Obdobně na tom jsou dvě série z týdeníku Morning. Konkrétně se jedná o mangy Vagabond a Billy Bat, jejichž autoři Inoue Takehiko a Urasawa Naoki si nepřejí, aby jejich díla byla digitalizována.

Zanechte komentář