BOOK WALKER nabízí digitální mangu už i v angličtině

bwLoni v březnu jsme psali o online čítárně ComicWalker, prostřednictvím které začala společnost Kadokawa propagovat mangu ze své produkce. V souvislosti s tím byla zmíněna i její digitální distribuce s názvem BOOK☆WALKER, jež byla v té době dostupná pouze v japonštině. Toto se na sklonku loňského roku nicméně změnilo a Kadokawa začala na nově spuštěné mezinárodní verzi této služby nabízet e-booky s mangou v anglickém jazyce.

Nabídka titulů je v porovnání s japonským portálem sice zanedbatelná, nicméně lze očekávat, že se bude časem rozrůstat, přičemž objevit by se zde měly i light novely. Na uvedenou e-mailovou adresu je navíc možné zasílat návrhy na mangy z portfolia Kadokawy, které by podle vás neměly v nabídce scházet. Z těch známějších jmen je aktuálně na BOOK WALKER Global k dispozici Lucky★Star, Fate/stay night, Chibi Vampire či Deadman Wonderland, novější tvorbu potom zastupuje například The Hentai Prince and the Stony Cat, Aria the Scarlet Ammo nebo Magical Warfare. Cena většiny digitálních svazků činí 600 jenů (zhruba 120 korun).

Kompletně v angličtině je samozřejmě i samotný portál BOOK WALKER Global a překladu se dostalo také čtečkám pro iOS, Android, OS X a Windows. Z těch však zatím není možné mangu v angličtině přímo nakupovat, neboť odkazují pouze na japonský obchod. Nákupy se provádí prostřednictvím webového rozhraní, takže je třeba si jednotlivá zařízení synchronizovat se svým účtem a následně si e-book stáhnout.