Oficiální anglické vydání hry CLANNAD zafinancováno pomocí Kickstarteru

Clannad Game Cover10. listopadu byla na Kickstarteru spuštěna kampaň pro financování oficiálního anglického vydání velmi oblíbené a vysoce hodnocené vizuální novely od studia Key, CLANNAD. Za tímto kickstarterem stojí Sekai Project, relativně nová společnost, jež spolupracuje s japonskými výrobci vizuálních novel a jejímž cílem je nabídnout západnímu publiku jejich oficiální anglické verze. Sekai Project se již povedlo připravit anglickou verzi novel Narcissu a Narcissu Side 2nd, World End Economica episode.01 a Planetarian a plánuje se také kickstarter kampaň pro novelu Grisaia no Kadžicu. Cílem projektu na Kickstarteru bylo vybrat 140 tisíc dolarů pro vývoj anglické verze novely, odměny pro přispěvatele a všechnu výrobu s projektem spojenou. Tohoto cíle bylo dosaženo během několika hodin, ale vybírání peněz poběží ještě dalších 59 dní až do 9. ledna, proto se možná dočkáme ještě nějakého dalšího cíle či odměn navíc.

Vizuální novela CLANNAD vyšla v Japonsku v dubnu roku 2004 jakožto třetí hra od studia Key. V roce 2007 se animační studio Kyoto Animation, které rok předtím pracovalo na adaptaci první hry od Key, Kanon, ujalo anime adaptace tohoto díla a během dvou let byly odvysílány dvě řady o dvou sezónách, jež dohromady i s přidanými speciály činily 49 epizod. CLANNAD se pravidelně umisťuje vysoko v žebříčcích oblíbenosti jak v Japonsku, tak na Západě. Hlavním protagonistou je středoškolák Okazaki Tomoja, který po určitých událostech začal nenávidět svůj život. Na začátku posledního ročníku střední školy ale potká dívku, která kvůli své dlouhé nemoci musí opakovat poslední ročník a chce se přidat k divadelnímu klubu. Ten je ale zrušený a jelikož Tomoja stejně nemá co dělat, rozhodne se pomoct jí jej obnovit. Během toho se sblíží s dalšími studentkami na škole, které taky trápí různé životní problémy a Tomoja jim pomáhá je překonat či vyřešit.

Všichni, kdo přispějí alespoň 40 dolarů na Kickstarter kampaň, dostanou digitální kopii hry na Steamu. Kdo přidá ještě 10 dolarů navíc, ten dostane kopii fyzickou. Pro dárce, kteří věnují větší obnos, jsou dále připraveny speciální trička pro CLANNAD Kickstarter projekt, album s aranžemi skladeb z hry, kompletní sadu alb s OST ke hře CLANNAD, fanbook, tapestry ve velikosti B2 a malé šikiši s tištěnými ilustracemi od Hinoue Itaru, designérky postav. Deset lidí, kteří věnovali tisíc dolarů, dostanou kromě všeho ostatního také tapestry a fyzickou kopii hry podepsané od Hinoue Itaru. Tři jedinci, již přispěli 7 tisíci dolarů, pak navíc dostanou ještě šikiši s ručně nakreslenou barevnou ilustrací libovolné postavy z CLANNADu od Hinoue Itaru. Tyto dvě odměny pro deset, respektive tři lidi jsou již rozebrány.

zdroj:   Kickstarter