Přehled podzimních televizních anime sérií 2014

Letní sezóna nám skončila a ta podzimní je hned za dveřmi. Mnozí z vás již jistě přemítají, na co se budou v následujících měsících koukat a čím si zpříjemní chladné a deštivé měsíce. S výběrem vám jako vždy může pomoci náš přehled s krátkým představením a důležitými odkazy ke všem titulům, které se v říjnu začnou objevovat na televizních obrazovkách či internetových streamech. Přehled čítá celkem 41 standardních titulů vysílaných v televizi a čtyři krátkostopážní či pouze streamované tituly.

Podle internetových hlasování je v Japonsku nejočekávanějším podzimním anime pokračování Psycho Pass, následované novou adaptací populární série Fate/Stay Night od studia ufotable. Fate/Stay Night již navíc mělo předpremiéru první epizody – a to hned v sedmi městech v celkem pěti různých státech (Japonsko, Korea, Francie, Německo, USA) – která sklidila veliký úspěch. První dvě epizody anime jsou navíc jednohodinové speciály, což je podobné jako u předchůdce Fate/Zero, který měl na svém začátku jeden hodinový speciál.

V žebříčku očekávání pak na dalších místech figuruje Jowamuši Pedal GRAND ROAD, Nanacu no Taizai a jako páté anime Girlfriend (Kari). A na co se těší členové naší redakce? To můžete zjistit níže.

You Say: Nejočekávanějším podzimním seriálem je pro mne zcela pochopitelně adaptace Parazita. I přes to (či možná právě proto), že tvůrčí tým čítá nezkušená jména, která si chtějí jít vlastní cestou. Nyní je čistě na nich, zdali se alespoň přiblíží dokonalosti, již představuje předloha Iwaakiho Hitošiho, nebo jim jejich snahy explodují do ksichtů. Po filosofickém vyžití budou akční a především vyloženě legrační Terra ForMars příjemným oddychem, po němž přijde na řadu klidné rozjímání nad dalšími, žel závěrečnými, příběhy série Mušiši. A nejspíše mi neujde ani Tominův nový Gundam.
Matteas: Na podzim je toho skutečně hodně. Co si rozhodně nenechám ujít a vím, že dozajista budu sledovat, je nové Fate/stay night, Girlfriend (Kari), ať už se z toho vyvrbí cokoliv, a pětiminutovka Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken. Velké naděje pak vkládám do Denki-gai no Honja-san, Širobako od mých oblíbených P.A. Works a Inó Battle wa Ničidžó-kei no Naka de. Převážné kvůli obsazení vyzkouším i Trinity Seven a Cross Ange, i když u toho posledního jsem dosti skeptický. Vyzkoušet bych možná mohl i toho Parazita. Na léčení by pak mohlo posloužit Sora no Method. Jo a nevyhnu se vlastně ani pokračování WIXOSSu.
Ximara: Tento podzim si pro nás připravil mnoho pokračování, takže nejspíš i kvůli nedostatku času budu sledovat především je. Patří mezi ně mé oblíbené anime Psycho-Pass, i když se velice děsím toho, co bude zase Akane provádět. Dále druhá řada Čaiky Trabanty (jsem zvědavá, kolik dalších dvojnic bude), Selektorek (aby mi nechybělo něco šokujícího) a v neposlední řadě Log Horizon, u kterého nejspíš neuniknu korekturám. Z nových anime mě toho moc nezaujalo, nejspíš ale vyzkouším Kiseidžú: Sei no Kakuricu a pro pobavení Danna ga Nani o Itteiru ka Wakaranai Ken.
Miroku4chan: Od podzimní sezóny jsem si mnoho nesliboval, takže jsem překvapený, kolik jsem si toho z ní nakonec vybral ke sledování. Nejvíce zvědavý jsem asi na novou adaptaci F/SN a podívám se i na pokračování anime „Madoka Magica: the Gathering“, jehož krycí název zní Selector Spread Wixoss. Docela se těším také na Šingeki no Bahamut: Genesis, u jehož herní předlohy jsem strávil nějakou tu dobu, což ostatně platí i pro Girlfriend (Beta). Čas si pokusím udělat i na Parazita a úplně špatně nepůsobí ani Denki-gai no Honja-san.
edison23: Určitě se budu dívat na Selector Spread Wixoss, protože nekoukat na sérii, kterou překládám, by nebylo společensky vhodné. Potom asi taky zkusím Psycho-Pass2, třeba to nebude tak tragické, jak předpokládám. Zbytek budou náhodné výběry.
Mirator: Tuto sezónu se chystám na Amagi Brilliant Park, protože KyoAni mám docela rad. Za povinnost považují i F/SN a jsem zvědavý, jak se s tím ufotable popere. A možná si najdu čas i na Parazita, jehož předlohu You Say tak vychvaluje.
Aurielle: Stejně jako u kolegyně Ximary bude můj základ pro tuto sezónu sestávat z pokračování starších sérií, jmenovitě Fate/Stay Night, Čaika, Psycho-Pass 2, Wixoss a Log Horizon. Z nových titulů mě toho moc nezaujalo, ale určitě vyzkouším Amagi od KyoAni.
A SiMiK se nemůže koukat na nic.

150647 Terra Formars

Liden Films
V 21. století byli vědci naší planety pověřeni úkolem uzpůsobit Mars pro lidský život. Po letech bádání přišli s návrhem na sousední planetu vyslat mech a šváby, kteří by se postarali o ohřev její atmosféry a povrchu. Vzhledem k finanční a technické nenáročnosti byl návrh realizován. O několik staletí později, konkrétně v roce 2577, je terraformace Marsu konečně hotova a k této příležitosti je na planetu vyslána šestičlenná posádka odvážných, jež má zjistit, zdali je nyní Mars skutečně vhodný k pobytu lidské rasy. Nikdo však nečekal, že tamní švábi projdou extrémně uspíšenou biologickou evolucí a budou tak nebohé posádce a též veškerým lidem více než rovnými soupeři. Vědci na Zemi již ovšem připravují druhou expedici, jejíž členové by měli teoreticky být schopni švábí hrozbě čelit.
160279 Tribe Cool Crew

Sunrise
Středoškolák Tobitacu Haneru je sice nejmenším žákem ve třídě, ovšem zato umí pořádně skákat a miluje tanec. Jednoho krásného dne je klučina odhalen při svém tajném tanečním cvičení svou spolužačkou Otosaki Kanon. Dají si společně jeden taneček, který z nich vytvoří nerozlučitelnou dvojici. Společně se tedy rozhodnou vstoupit do světa tance.
159793 Denki-gai no Honja-san

Shin-Ei Animation
Příběh je situován do prostředí obchodu, který se zabývá čistě prodejem mangy nejrůznějšího druhu. Hlavní hrdina Umio začal v tomto obchodu pracovat jako brigádník. Nečeká ho však nikterak lehká práce, jelikož jeho spolupracovníci jsou všichni svým způsobem divní. Kromě toho se do obchodu také trousí zástupy oddaných fanoušků mangy, takže o zábavu není nouze.
157041 Gundam G Reconguista

Sunrise
Chlapec jménem Bellri Zenam prochází výcvikem na strážce věže, která nejenže představuje spojku Země s vesmírem, ale též je neocenitelným zdrojem energie. Co se nestane, věž je napadena neznámou pilotovanou jednotkou, načež se do bitvy zapojí i Bellri. Jako zázrakem se mu podaří nepřítele zpacifikovat, avšak mezi ním, záhadným mechem i jeho pilotkou přeskočí jiskra, která časem povede k odhalení děsivých záhad světa.
159433 Amagi Brilliant Park

Kyoto Animation
Hlavní hrdina, středoškolák Kanie Seija, je pozván na rande do zábavního parku. Tam je představen Ratifě, princezně a zároveň majitelce parku, který poslední dobou upadá. Ratifa udělá ze Seiji manažera parku a ten dostane za úkol nalákat do parku sto tisíc návštěvníků.
152027 Donten ni Warau

Douga Koubou
V jedenáctém roce období Meidži roste nespokojenost japonského lidu s vládou země, především jde o snahu o pozápadnění Japonska a rozpuštění kasty samurajů. Odpovědí na zvyšující se zločinnost občanů otevírá vláda novou věznici. Je na bratrech Čútaróovi, Soramarovi, a Tenkovi, aby přepravili bandu kriminálníků do svého nového sídla. Jenomže po cestě na ně čekají rozličná dobrodružství.
157425 Garo: Honoo no Kokuin

Touhoku Shinsha, Mappa
Králův rádce rozkáře zahájit lov čarodějnic, jenž se však týká i spolku Makaiských rytířů a kněží, kteří mají chránit lid království. Po mnoha letech získává díky králově churavění prakticky neomezenou moc a v cestě mu stojí akorát přeživší chlapec z nyní již vyvražděného spolku někdejších ochránců lidu.
159780 Log Horizon 2

Satelight
Druhá řada populární série, ve které je třicet tisíc japonských hráčů počítačových her uvězněno ve fantasy online hře Elder Tale. Kdysi fantasy svět se pro ně stal realitou a oni dělají vše pro to, aby přežili. Nejinak na tom je i hlavní hrdina Široe a jeho společníci Naocugu a Akacuki.
158459 Madan no Ó to Vanadis

Satelight
V Evropě je sedm teritorií, kterým vládne sedm Vanadisů, mocných bojovníků, kteří všem nepřátelům nahánějí strach. Mladý lučištník Tigre to sám dobře poznal, když jej na bitevním poli porazila Eleonora, jedna z Vanadisů. Eleonora ovšem udělala nečekaný krok, ušetřila jeho život výměnou za to, že jí bude sloužit.
160453 Magic Kaito 1412

A-1 Pictures
Kuroba Kaito je sedmnáctiletý středoškolák a po svém zesnulém otci nadaný kouzelník. Jednoho dne se Kaito dozví, že jeho otec byl záhadným zlodějíčkem Kaito Kidem, který však nezemřel přirozenou smrtí, nýbrž byl zavražděn. Aby tedy vylákal vraha svého otce, rozhodne se mladý Kaito následovat odkaz svého otce s též se stát maskovaným zlodějem.
161185 Selector Spread Wixoss

J.C.Staff
Pokračování příběhu o Kominato Rúko a dalších dívkách, které se jakožto takzvané Selektorky utkávají v karetních soubojích v uzavřené realitě, aby jim bylo splněno jejich přání. Kdy a jak se jim jejich přání splní? Co se stane, když jsou vyřazeny? Na to vše nacházejí odpověď postupem času.
160585 Ušinawareta Mirai o Motomete

Feel
Předlohou je stejnojmenná vizuální novela od Trumple. Počet studentů na škole Učihama Gakuen se zvyšuje, a proto je nutno zřídit novou školní budovu. V původní budově se má uskutečnit ještě jeden poslední klubový festival a všechny kluby chtějí, aby se pořádně povedl. Avšak chvíli před festivalem se začnou školou šířit zvěsti o duších a různých nehodách v původní budově a mezi studenstvem nastává panika. Výkonný výbor festivalu proto požádá klub astronomie, který je plný po škole dobře známých jmen, aby nastolil klid.
158603 Fate/Stay Night (2014)

Ufotable
Druhá adaptace příběhu Unlimited Blade Works z vizuální novely Fate/stay night. Emija Širó, středoškolák, kterého po smrti jeho rodičů způsobené velkým požárem před deseti lety vychovával mág Emija Kiricugu, se touží stát hrdinou a zachraňovat lidi, jako Kiricugu zachránil jeho. Širó má brzy zjistit, že ve městě, kde žije, se uskuteční pátá válka o Svatý grál, v níž se utkají mágové, jakým byl i Kiricugu. Ve válce se utká sedm pánů se svými služebníky, které si vyvolají. Těm, kteří válku vyhrají, je splněno jakékoliv přání.
Právě kvůli válce o Svatý grál přišel Širó před deseti lety o vše. Když se to dozví, tak nechce dopustit, aby se něco takového znovu opakovalo. Avšak právě on se má stát sedmým pánem, který se války zúčastní. Jaké bude jeho rozhodnutí a co udělá proto, aby zabránil neštěstí?
159600 Grisaia no Kadžicu

8bit
Škola Mihama Gakuen má celkem pět studentů, z čehož jsou všechno dívky. Nejedná se jen tak o nějakou školu, neboť se jedná o speciální zařízení, které tak trochu připomíná vězení, a každý ze studentů má nějaké důvody, proč tam je. Život na škole je velmi poklidný a ubíhá pomalu, ale vše se má změnit příchodem prvního studenta mužského pohlaví, hlavního protagonisty Kazami Júdžiho.
159192 Nanacu no Taizai: The Seven Deadly Sins

A-1 Pictures
Příběh vypráví o snaze princezny Elizabeth najít někdejší členy skupiny zvané „Sedm smrtelných hříchů“, kteří by jí mohli pomoci získat zpět pozbytý královský trůn. Princeznin otec byl totiž před lety sesazen z trůnu a zavražděn svou gardou „Svatých rytířů“, jejichž lstí padla vina právě na Sedmero. Pravdy znalá Elizabeth sice jednoho ze Sedmera najde, avšak namísto nadšení se dostaví spíše rozpaky. Vždyť je to jenom kluk, který má namísto meče mluvící prase.
160610 Ókami Šódžo to Kuro Ódži

TYO Animations
Hlavní protagonistkou příběhu je 16letá slečna Šinohara Erika, která se pravidelně svým spolužačkám chlubí o svých milostných eskapádách. Ve skutečnosti ale žádného přítele nemá a ani nikdy neměla. Jednoho dne se kamarádkám pochlubí, že jejím přítelem je pěkný chlapec z fotografie. K její smůle se ukáže, že tento krasavec se jmenuje Sata Kjója a chodí na stejnou školu jako ona a její kamarádky. Aby si Erika zachovala svoji pověst, požádá jej, aby hrál jejího přítele. On s tím sice souhlasí, ale začne se k ní chovat jako ke psovi.
160196 Sora no Method

Studio 3Hz
Několika dívkám se jednoho zimního dne splní sen a stane se zázrak. Krajina jejich města se promění a na nebi nad městem visí velký disk.
159039 Cross Ange: Tenši to Rjú no Rondo

Sunrise
Na světě panuje mír a díky technologickému pokroku nemá nikdo žádné potřeby. Princezna císařství Misurugi, Angelize, se má stát další vládkyní, ale zjistí šokující věc. Je totiž Norma, lidská bytost, která není schopna využít Manu, díky které se člověk odpoutá od všech tužeb. Takoví lidé jsou považováni za heretiky a je s nimi podle toho zacházeno. Uteče tedy na opuštěný ostrov, kde se setká s dalšími Normami, po jejichž boku bojuje v humanoidních robotech proti obřím drakům z jiné dimenze.
155982 World Trigger

Toei Animation
Jednoho dne se otevřela brána do jiné dimenze, ze které přicházejí velké neviditelné bytosti, jež ohrožují celé lidstvo. Jedinou obranou a možnou spásou je skupinka záhadných bojovníků, kteří pomocí mimozemských technologií s vetřelci bojují.
159697 Gugure! Kokkuri-san

TMS Entertainment
Malá dívka Kohina vyvolá ducha, který patří mezi níže postavené duchy v japonských pověstech, jehož jméno zní Kokkuri. Ten ji nejdřív chtěl strašit, ale časem začal mít starosti o její životosprávu, protože Kohime nejí nic jiného než kelímkový rámen.
159670 Kaitó Joker

Shin-Ei Animation
Neexistuje nic, co by tajemný zloděj Joker nedokázal ukrást. Putuje po světě a pomocí svých triků krade všelijaké poklady a cennosti. Všichni se jej snaží polapit, ale Joker stále uniká. Dokáže jej někdo zastavit?
156708 Orenči no Furo Džidžó

Asahi Production
Tacumi je středoškolák, který má spoustu práce, protože bydlí sám. Ovšem jednoho dne se do jeho vany přistěhuje trochu sebestředný mořský muž, Wakasa.
160005 Šingeki no Bahamut: Genesis

Mappa
Příběh se odehrává v Mistarcii, magickém světě, ve kterém lidé, bohové a démoni žijí společně. V minulosti museli čelit mocnému Bahamutovi, jehož sílu zapečetili do klíče, který rozpůlili. Jeden připadl bohům, druhý démonům. Teď, o dva tisíce let později, panuje mír, ale vše se změní po tom, co jedna žena odcizí půlku klíče, jež patřila bohům.
159598 Inó Battle wa Ničidžó-kei no Naka de

Trigger
Pět členů literárního klubu před půl rokem získalo nadpřirozené schopnosti. Přestože čekali, že budou muset využít své síly v bojích, co budou následovat, jejich každodenní všední život pokračoval beze změn. Žádné tajné organizace plánující zničit svět, žádní démoni a nestvůry, nic takového se neobjevilo. Tato pětice se ovšem nevzdává a stále věří, že se každým dnem blíží nějaké úžasné dobrodružství, ve kterém uplatní své síly.
160614 Jowamuši Pedal: Grande Road

TMS Entertainment
Pokračování příběhu o Onoda Sakamičim a jeho kamarádech v cyklistickém klubu na střední škole Sohoku v Čibě. Sakamichi se snaží ze všech sil, aby se vyrovnal a třeba i předčil své zkušené kolegy.
157582 Akacuki no Yona

Studio Pierrot
Princezna Jona je jedinou dcerou mírumilovného vládce, který ji neustále rozmazluje. Navíc jí obstaral i osobního strážce jménem Haku, který je považován za jednoho z nejsilnějších mužů v zemi. O idylický život však přijde ve chvíli, kdy jí milovaný bratranec Suwon zavraždí otce, a to navíc v den jejích šestnáctých narozenin. Následně se prohlásí za nového vládce země a Jona tak musí utéct spolu se svým strážcem a začít žít nový život.
160644 Narihero www

Anime o třech sestrách Sojogi, které žijí ve vesmíru.
158186 Gundam Build Fighters Try

Sunrise
Pokračování Gundam Build Fighters. Uplynulo sedm let od vítězství Iori Seie v mistrovství světa v Gunpla soubojích. Gunpla souboje se staly od té doby ještě populárnějšími, ale na škole, kde studoval Sei, je v klubu Gunpla soubojů pouze jeden student. Časem se ale do klubu přidají další dva lidé a klub se tak může zúčastnit japonského mistrovství středních škol v Gunpla soubojích.
160183 Hi Scoool! Seha Girl

TMS Entertainment, Jinni`s Animation Studio
Příběh vypráví o Dreamcast, Sega Saturn a Mega Drive, které nastoupily na školu SeHaGaga v Tokiu. Od záhadného učitele dostanou úkol, který musí splnit, aby úspěšně prošly školou. Pro splnění úkolu musí vstoupit do světa Sega her.
159257 Trinity Seven

Seven Arcs Pictures
Hrdina příběhu, Kasuga Arata, mohl v minulosti pouze přihlížet, kterak bylo jeho rodné město se všemi, které kdy znal, vymazáno ze světa podivným fenoménem. Aratu samotného tehdy ochránil grimoár jeho sestřenice. Aby přišel na kloub tomu, co se v jeho městě odehrálo, a svoji sestřenici zachránil, rozhodne se nastoupit na školu magie, kde se také setká s dívkami, kterým se říká Trinity Seven. Tak začíná občas komediální, občas vážný příběh z fantasy školního prostředí.
156769 Daitošokan no Hicudžikai

Hoods Entertainment
Anime podle vizuální novely od společnosti August. Kjótaró chtěl jako malý přečíst všechny knížky o magii, které na světě jsou, ale někdo mu řekl, že jsou schované v magické knihovně, a pokud se tam chce dostat, tak musí být ke všem hodný a přinášet štěstí do života. Jednoho dne Kjótaró během cesty do školy dostane zprávu od Pastýře, ve které se dozví, že se má změnit jeho osud. Dostane pak vidinu, díky které zachrání dívku před dopravní nehodou. Ta jej později poprosí, aby jí pomohl udělat jejich školu zábavnější, a vyjde najevo, že i ona dostala zprávu od Pastýře, který se prý objevuje v životě lidí, kteří se snaží si splnit sen. Studentů, co dostanou zprávu od Pastýře, přibývá a jejich skupinka se rozrůstá.
157268 Hicugi no Čaika: Avenging Battle

Bones
Pokračování příběhu o bývalém vojákovi, Acurovi Tóru, a mladé čarodějce jménem Čaika Trabanta. Acura cestuje s Čaikou s cílem, že mu to pomůže opět najít ztracený smysl života. Spolu s nimi také cestuje i Acurova adoptovaná mladší sestra, jež je zdrojem financí pro Tóra.
158798 Kiseidžú: Sei no Kakuricu

Madhouse
Izumi Šiniči je jednoho večera při klidném poslechu hudby napaden záhadnou parazitickou formou života. Její hrozbu se chlapci podaří odvrátit, ovšem ne zcela. Parazit se namísto Šiničiho mozku usadil v jeho pravé paži a nevypadá to, že by se mu chtělo ji opustit. Co více, zdá se, že ostatní napadení neměli takové štěstí jako Šiniči, a tak se začíná společnost do jisté míry plnit parazity v tělech lidí. Parazity, jejichž hlavní potravou jsou další lidé a pro něž představuje Šiniči, člověk vědomý si parazitní hrozby, potenciální nebezpečí.
159795 Širobako

P.A. Works
Pět dívek se snaží splnit si svůj sen a uchytit se v anime průmyslu. Každý den ale musejí překonávat různé obtíže a řešit problémy, které se v tomto průmyslu objevují.
160462 Ore, Twintails ni Narimasu.

Production IMS
Micuka Sódži je prvák na střední škole a miluje culíky. Jednoho dne se před ním objeví překrásná dívka, Thuearle, která pochází z jiného světa a dá mu schopnost přeměnit se do bojovnice s culíky jménem TailRed. Sódži teď musí bojovat s pomocí své kamarádky z dětství, Cube Aiky, která se dokáže přeměnit v TailBlue, a tím chránit planetu.
151980 Psycho-Pass 2

Production I.G
Vyšetřovatelka Cunemori Akane se vyrovnává s pravdou o vládním systému, který řídí celou zemi. Někdejší detektiv Kógami Šinja vzal spravedlnost do svých rukou starým dobrým způsobem, ale kdoví, kde je mu nyní konec. Svět však na nikoho nečeká, a proto je Akane nucena řešit další případy a vést svůj vyšetřovací tým, v němž lze nalézt několik nových tváří.
158192 Šigacu wa Kimi no Uso

A-1 Pictures
Protagonistou Šigacu wa Kimi no Uso je středoškolák a bývalý pianista Arima Kósei, který byl již od dětství považován nejen za velký hudební talent, ale dokonce za jednoho z největších pianistů své generace. Po smrti své matky však Arima schopnost hrát na piano ztrácí. Ke hraní se znovu dostává, až když se seznámí s energetickou houslistkou Mijazono Kawori, kterou se rozhodne doprovázet.
160238 Sanzoku no Musume Ronja

Polygon Pictures
Anime je založeno na knize Ronja, dcera loupežníka, od švédské autorky Astrid Lindgrenové. Příběh vypráví o Ronji, jediné dceři vůdce loupežnické tlupy, která žije v hradu uprostřed divokých lesů. Malá dívka se začne brzy vydávat na průzkumné výpravy, během kterých se seznamuje s okolím hradu a s tajemnými bytostmi, jež toto území obývají.
159879 Girlfriend (Kari)

Silver Link
Anime založené na velmi populární mobilní hře Girlfriend (Kari). V anime se postupně představí téměř čtyřicet dívčích postav z fiktivní školy Seió Gakuen, které figurují i ve hře.
161067 Júki Júna wa Júša de Aru

Studio Gokumi
Júki Júna je obyčejná dívka v druhém ročníku nižší střední. Jednou věcí se však od ostatních trochu liší. Je členem klubu hrdinů. Co je náplní tohoto klubu? A co či kdo je zač Vertex?
157350 Mušiši Zoku Šó (2014)

Artland
Závěrečná část druhé série opět sleduje nám známého tuláka Ginka putujícího krajem a pomáhajícího lidem, jež se musejí potýkat s neplechami, které jim tropí tajuplní tvorové zvaní muši. Tyto existence žijící na hranici reality a spirituálna obývají svět již odpradávna, avšak i nadále vesměs zůstávají zahaleny závojem záhadna. Je na Ginkovi, aby se s nimi vypořádal jemu tolik vlastním mírumilovným způsobem.
160809 Karen Senki

Anime od tvůrců Sakura Taisen streamované na internetu. Není to dlouho, co byla dobojována válka mezi stroji a jejich stvořiteli. Výsledek se přiklonil na stranu robotických mašin, které si lidstvo podmanily. V ústraní však stále přežívá skupinka odbojářů, již vede Karen. V jejím zoufalém snažení o přežití ji čeká mnoho osobních zkoušek a kromě nich i zásadní otázka, co znamená býti člověkem?
160224 Danna ga Nani o Itteiru ka Wakaranai Ken

Seven
Anime s pětiminutovými epizodami. Příběh sleduje každodenní život netradičního manželského páru. Zatímco manželka Kaoru je svědomitá, pilná a velmi pracovitá, její manžel je zatvrzelý otaku. Velmi často navštěvuje 2chan, což se projevuje na jeho mluvě a jak napovídá samotný název mangy, Kaoru má leckdy problém ho pochopit.
160749 Ai Tenči Mujó!

AIC Plus+
Pětiminutovka k oslavě 20. výročí série Tenči Mujó. Tenči nastupuje jako učitel na dívčí školu, aby zachránil svět a vyřešil problém, který způsobila Wašu. Na Tenčiho se ale jako obvykle valí jeden problém za druhým.
159420 Bonjour: Koiadži Patisserie

Connect, Silver Link
Pětiminutové anime streamované na internetu. Haruno Sajuri má sen stát se cukrářkou, a proto nastoupí na elitní cukrářskou školu, kde se setká se spolužáky a učiteli, kteří dokáží vyrobit úžasné věci. Sajuri musí pro splnění svého snu vynaložit mnoho úsilí, ale přitom ji zpomalují různé incidenty.
zdroj:   Otanews