Nendoroidí torpédoborec Amatsukaze

kcatnJako již devátá členka flotily kanmusu Nendoroidů byla v pondělí představena Amatsukaze a dle Kahotan by ji brzy měla následovat ponorka I-401.

Amatsukaze pocházela z početné třídy Kagerou a stejně jako ostatní torpédoborce obstarávala během námořní války v Tichomoří většinu špinavé práce. Dobré jméno získala pod velením Hary Tameichiho, který díky svojí velice úspěšné službě na tomto torpédoborci i na Shigure dostal přezdívku Zázračný kapitán. Po Harově převelení na Shigure v roce 1943 se Amatsukaze sice už příliš nedařilo, nicméně definitivně vyřazena z dalších bojů byla až 10. dubna roku 1945. Její vrak byl nalezen teprve předloni.

V Kantai Collection Amatsukaze nemálo připomíná Shimakaze (navíc ji občas zmiňuje ve svých hláškách) a tohoto spojení rády využívají nejrůznější doujinová díla a fan art ilustrace. Podobně je tomu v případě tohoto Nendoroida, do jehož příslušenství patří mimo jiné plán nového parního kotle, který Amatsukaze podává již dříve vydané nendoroidí Shimakaze (viz galerie). Další příslušenství tvoří střelba z věže Rensouhou-kun, vypouštění torpéd, sloup vody způsobený nepřátelskou střelou a v neposlední řadě i výměnné části pro poškozený vzhled této kanmusu. Hezkým detailem je také částečně průhledný plast, ze kterého je vyrobena uniforma figurky, aby co nejvíce odpovídala původní ilustraci.

Nendoroidí zpracování torpédoborce Amatsukaze vyjde koncem ledna 2015 a z AmiAmi si jej lze předobjednat za 3 710 jenů (740 korun).

Zanechte komentář