Herní série God Eater dostane anime

geavPřestože je Tokyo Game Show veletrhem věnovaným v první řadě videohrám, čas od času je na něm oznámena anime adaptace některé známé herní předlohy. Minulý čtvrtek bylo takto ohlášeno anime God Eater vycházející ze stejnojmenné herní série pro handheldy. O jeho produkci se nepostará nikdo menší než známé studio ufotable.

Výběr studia není nijak náhodný. Když v únoru roku 2010 v Japonsku vyšel první díl této série, ufotable k němu připravilo dvanáctiminutové PV (pod článkem), jehož děj se odehrává šest let před příběhem samotné hry. O jeho režii se tenkrát postaral Hirao Takajuki. Jak bude vypadat tvůrčí štáb anime série, prozrazeno zatím nebylo, nicméně na oficiálním webu se objevila alespoň první ilustrace k této adaptaci (úvodní obrázek).

Z herní série God Eater, kterou pro Bandai Namco vyvíjí studio Shift, vyšly zatím jen dva herní tituly: God Eater (PlayStation Portable), jenž byl ještě téhož roku znovuvydán jako God Eater Burst, a God Eater 2 (PlayStation Vita). Přesto se jedná o velice výnosnou značku, která dala vzniknout hned několika mangám i light novelám a o úctyhodném množství dalšího otaku zboží ani nemluvě. Velké oblibě se z tohoto hlediska těší zejména postava Alisy Ilinichiny Amielly. Děj první hry je zasazen do Japonska v roce 2071, kdy většina světa byla zničena záhadnými tvory známými jako Aragami. Proti nim však stojí organizace Fenrir, jejíž bojovníci likvidují Aragami za pomoci speciálních zbraní vytvořených z buněk těchto netvorů.

EDIT: Režie anime God Eater se nakonec opět ujme zmíněný Hirao Takajuki, design postav obstará Šimizu Keita a hudbu složí Šiina Gó.