Nendoroid bitevníku Hiei

kchnJak pře­de­slal let­ní Won­der Fes­ti­val, v po­řa­dí osmým Kan­Colle Nen­do­ro­i­dem (pět dal­ších je v do­hle­du) se sta­la Hiei, dru­há nej­star­ší ka­n­mu­su tří­dy Kongó.

Stej­ně ja­ko je­jí tři sester­ské lo­dě by­la i Hiei pů­vod­ně bi­tev­ním křiž­ní­kem, kte­rý byl pře­sta­věn na bi­tev­ní loď. Do­pro­vá­ze­la le­ta­dlo­vé lo­dě při úto­ku na Pearl Har­bor, při­hlí­že­la je­jich zni­če­ní u Mi­dway a účast­ni­la se rov­něž bitvy o vý­chod­ní Ša­la­mou­ny. 13. lis­to­pa­du 1942 by­la však v bo­jích u Gu­a­dal­ca­na­lu na­to­lik po­ško­ze­na, že by­lo roz­hod­nu­to o je­jím po­to­pe­ní tor­pédy. Roz­kaz ví­ce­ad­mi­rá­la Abe­ho k tor­pé­do­vá­ní byl ovšem zru­šen vrch­ním ve­li­te­lem Spo­je­né­ho loďstva, ad­mi­rá­lem Ja­ma­mo­tem. Hiei se me­zi­tím přes­to po­to­pi­la, o čemž exis­tu­je hned ně­ko­lik te­o­rií a spe­ku­la­cí. Jed­na­lo se o vů­bec prv­ní ztra­ce­nou bi­tev­ní loď ja­pon­ské­ho cí­sař­ské­ho ná­moř­nic­tva ve dru­hé svě­to­vé vál­ce.

Hiei no­sí v Kan­tai Collecti­on stej­ný mi­ko ob­le­ček ja­ko je­jí tři se­st­ry a ve­d­le bar­vy suk­ně se od­li­šu­je pře­de­vším svým lehce chla­pec­kým vzhle­dem. Na roz­díl od Kongó a Ha­ru­ny má Hiei svá dě­la uchy­ce­na na po­hyb­li­vých ra­me­nech, což v pří­pa­dě je­jí­ho nen­do­ro­i­dí­ho zpra­co­vá­ní ote­ví­rá pro­stor vel­ké­mu množ­ství va­ri­a­cí. Hý­bat totiž lze jak se sa­mot­ný­mi ra­me­ny, tak s jed­not­li­vý­mi vě­že­mi i hlav­ně­mi. Stej­ně ja­ko Nen­do­ro­id Kagy čás­teč­ně po­čí­tá s pří­tom­nos­tí Akagi, ně­kte­ré pří­slu­šen­ství nen­do­ro­i­dí Hiei lze pl­ně vy­u­žít pou­ze s Nen­do­ro­i­dem Kongó. Hiei k ča­jo­vé­mu dý­chán­ku své mi­lo­va­né star­ší se­st­ry totiž při­dá­vá sto­lek s de­zer­ty a ne­za­po­mně­lo se ani na je­jí ne­chval­ně pro­slu­lé ka­ré.

Nen­do­ro­id vždy při­pra­ve­né Hiei je na Ami­A­mi k předob­jed­ná­ní za 3 800 je­nů a do pro­de­je se do­sta­ne na kon­ci lis­to­pa­du.

Hy-phen-a-tion