Dočkáme se dalšího anime s dívkami a tanky

miritariBišinky s tanky jsou neotřelou kombinací, kterou jsme již mohli vidět v anime Girls und Panzer. A v budoucnu se s ní setkáme minimálně ještě jednou. Vydavatelství Ičidžinša totiž oznámilo anime adaptaci jonkomy Miritari!, kde rovněž mezi hlavní postavy patří dívky s tanky po boku.

Ústřední postavou příběhu je středoškolák Jano Sóhei, který prožívá úplně obyčejný život. To se ale změní, když do jeho života vstoupí dvě příslušnice armády společně se svými tanky a zbraněmi. Jejich úkol je jediný, a to ochránit ho za každou cenu, což Sóhei pochopí velice rychle, neboť se chvíli poté objeví i nepřítel a z jeho domova se stane jedno velké bojiště.

Autorem předlohy je Mamo Williams, který mangu začal vydávat v roce 2009 v časopise Manga Palette Lite. Po ukončení publikace tohoto časopisu se manga přesunula do časopisu Manga 4-koma Palette, kde byla zakončena v létě 2013. Za tu dobu vydala materiálu celkem na pět svazků. Nicméně tento rok ve stejném časopise začalo vycházet pokračování pod názvem Miritari! Ocugata.

zdroj:   Crunchyroll