Rekordní Dragon Quest

dragon_quest_xHerní RPG série Final Fantasy a Dragon Quest si konkurují takřka již od svého vzniku, a to dokonce i po tom, co se jejich herní studia spojila v dnes stále fungující Square Enix. Dalo by se říci, že Final Fantasy v tomto souboji vyhrává, série má více vydaných her v hlavní sérii, a zatímco Dragon Quest je v Japonsku prodávanější, Final Fantasy vyhrává, co se světové popularity týče. V jedné věci ovšem Final Fantasy nikdy svého soka nepřemůže – Dragon Quest je o rok starší.

První hra Dragon Quest vyšla v roce 1986 a právě díky tomu se stává nejdéle vydávanou japonskou RPG sérií. Tento rekord studia Square Enix byl představen letos na videoherní výstavě E3 zápisem do knihy Guinnessovy světové rekordy. Není to ovšem poprvé, co se Dragon Quest dočkal ocenění od této společnosti. V roce 2010 dostal mód Chance Encounter ze hry Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies ocenění za nejpopulárnější ad-hoc bezdrátový herní prvek pro Nintento DS. Před vydáním hry mimo Japonsko se počet použití tohoto módu vyšplhal na 117 577 073.

Dragon Quest je v Japonsku velice úspěšnou herní RPG sérií. Velký podíl na tomto úspěchu nese krásně malebná grafika ve stylu klasických anime a také fakt, že se tvůrci snaží zachovat tradiční starý RPG styl hry a vyhýbají se inovacím, se kterými experimentují u výše zmíněné konkurenční série. Z her také vycházejí televizní anime série, filmy a nespočet mang.

zdroj:   ANN