Dvě členky AKB48 a organizátor poraněni na akci s fanoušky

Kawaei RinaNa handshake eventu skupiny AKB48, který se konal 25. května ve městě Takizawa v prefektuře Iwate, došlo k napadení členek skupiny. Útočník vytáhl 50centimetrový nástroj s ozubenou čepelí a zranil celkem tři lidi, mezi nimiž byly dvě členky skupiny, Kawaei Rina (19) a Irijama Anna (18), a jeden z organizátorů akce. Kawaei má zlomený palec a pořezanou pravou ruku. Irijama má zlomený malíček, pořezanou pravou ruku a také tržnou ránu na hlavě. Organizátor byl zraněn na levé ruce. Všichni tři napadení byli okamžitě převezeni do nemocnice, kde byli ošetřeni. Irijama navíc podstoupila operaci kvůli zranění na hlavě. Průběh akce byl přerušen a následně bylo oznámeno její ukončení.

Útočník byl zneškodněn organizátory akce a poté zadržen policií, která po několika minutách přispěchala na místo činu. Útočníkem je nezaměstnatný Umeda Satoru (24) ze sousední prefektury Aomori a může být obviněn z pokusu o vraždu. Motiv útoku je zatím neznámý.

Handshake eventy – akce, kde mají fanoušci možnost prohodit pár slov se svojí oblíbenou členkou a potřást si s ní rukou – pořádá AKB48 a její sesterské skupiny pravidelně, ale k takto závažnému incidentu došlo poprvé. Vedení skupiny teď bude muset zřejmě přehodnotit způsob organizace podobných akcí a zavést nějaká bezpečnostní opatření, která byla doposud téměř nulová.