Výsledky osmého ročníku Seijú Awards

Kaji YuukiRok se s rokem sešel a nadešel čas vyhlášení každoročně udělovaných cen Seijú Awards. Letos se jednalo již o osmý ročník a poprvé v historii udělování těchto cen získal někdo cenu za hlavní roli podruhé. Povedlo se to Kadži Júkimu, který získal cenu pro nejlepšího seijú v hlavní roli i loni. V roce 2013 byl Kadžiho stěžejní rolí bezpochyby Eren Yeager z anime Šingeki no Kjodžin, ale zahrál si hlavní postavu také třeba v anime Hentai Ódži to Warawanai Neko a Ró Kjú Bu! SS. Cenu pro nejlepší seijú v hlavní roli pak získala Sató Rina, jejíž jedinou, ale zato velmi výraznou hlavní rolí v loňském roce byla Misaka Mikoto z To Aru Kagaku no Railgun S.

Ceny pro seijú ve vedlejších rolích si odnesli Hosoja Jošimasa a Išikawa Jui, kteří se představili v Šingeki no Kjodžin jakožto Reiner Braun a Mikasa Ackerman. Ceny pro nejlepší nové mužské seijú získali Išikawa Kaito, kterého můžete momentálně slyšet jako Kiharu Cumugua v Nagi no Asukara nebo Janagisawu Micua v Golden Time, a Jamašita Daiki (Tója v Log Horizon). Cenu pro nejlepší novou ženskou seijú získala Učida Maaja, kterou jste v loňském roce mohli slyšet například v roli Kuroki Rei ve Vividred Operation, Frendy Seibern v To Aru Kagaku no Railgun S a teoreticky také ve filmu Takanaši Rikka Kai: Gekidžóban Čúnibjó demo Koi ga Šitai!, kde hraje hlavní postavu Takanaši Rikku.

Cenu za nejlepší hudební počin mezi seijú získal Mijano Mamoru. Kromě toho, že zpíval jako člen ST☆RISH v Uta no Prince-sama: Madži Love 2000% a člen STYLE FIVE ve Free!, tak také nazpíval ending k Uta no Prince-sama, vydal své čtvrté album, jež se umístilo na šestém místě v Oricon žebříčku, poprvé měl sólový koncert v tokijské hale Budókan a počtvrté se představil na Animelo Summer Live.

Cenu pro seijú, co získal nejvíce hlasů ve všech kategoriích ve veřejném hlasování, získal již potřetí v řadě Kamija Hiroši. Tato cena se uděluje od šestého ročníku cen, letos to tedy bylo potřetí.

Cena pro seijú (♂) za hlavní roli Kadži Júki
Cena pro seijú (♀) za hlavní roli Sató Rina
Cena pro seijú (♂) za vedlejší roli Hosoja Jošimasa
Cena pro seijú (♀) za vedlejší roli Išikawa Jui
Cena pro nového seijú Išikawa Kaito
Jamašita Daiki
Cena pro novou seijú Učida Maaja
Cena za hudební výkon Mijano Mamoru
Cena pro nejlepší osobnost (nejlepšího moderátora) neudělena
Speciální cena za zásluhy Ucumi Kendži
Kinomija Rjóko
Cena za zásluhy Keaton Jamada
Naja Rokuró
Cena Synergy Girls und Panzer
cenu přebrala Fučigami Mai
Cena Tomijamy Keie Miki Šiničiró
Cena Takahaši Kazue Micuiši Kotono
Cena dětí a rodin Higa Kumiko
Cena pro seijú s nejvíce hlasy ve všech kategoriích Kamija Hiroši
Speciální cena Seijú Awards Sore Ike! Anpanman
Cenu přebrali Toda Keiko a Nakao Rjúsei

Cena Tomijamy Keie je udělována mužským seijú za šíření práce seijú ve všech různých typech médií. Seijú opačného pohlaví pak za stejné zásluhy mohou získat cenu Takahaši Kazue.
Cena Synergy je udělována dílům, která dokázala plnohodnotně předvést půvab povolání seijú.