Výsledky osmého ročníku Seiyuu Awards

Kaji YuukiRok se s rokem sešel a nadešel čas vyhlášení každoročně udělovaných cen Seiyuu Awards. Letos se jednalo již o osmý ročník a poprvé v historii udělování těchto cen získal někdo cenu za hlavní roli podruhé. Povedlo se to Kaji Yuukimu, který získal cenu pro nejlepšího seiyuu v hlavní roli i loni. V roce 2013 byl Kajiho stěžejní rolí bezpochyby Eren Yeager z anime Shingeki no Kyojin, ale zahrál si hlavní postavu také třeba v anime Hentai Ouji to Warawanai Neko a Rou Kyuu Bu! SS. Cenu pro nejlepší seiyuu v hlavní roli pak získala Satou Rina, jejíž jedinou, ale zato velmi výraznou hlavní rolí v loňském roce byla Misaka Mikoto z To Aru Kagaku no Railgun S.

Ceny pro seiyuu ve vedlejších rolích si odnesli Hosoya Yoshimasa a Ishikawa Yui, kteří se představili v Shingeki no Kyojin jakožto Reiner Braun a Mikasa Ackerman. Ceny pro nejlepší nové mužské seiyuu získali Ishikawa Kaito, kterého můžete momentálně slyšet jako Kiharu Tsumugua v Nagi no Asukara nebo Yanagisawu Mitsua v Golden Time, a Yamashita Daiki (Touya v Log Horizon). Cenu pro nejlepší novou ženskou seiyuu získala Uchida Maaya, kterou jste v loňském roce mohli slyšet například v roli Kuroki Rei ve Vividred Operation, Frendy Seibern v To Aru Kagaku no Railgun S a teoreticky také ve filmu Takanashi Rikka Kai: Gekijouban Chuunibyou demo Koi ga Shitai!, kde hraje hlavní postavu Takanashi Rikku.

Cenu za nejlepší hudební počin mezi seiyuu získal Miyano Mamoru. Kromě toho, že zpíval jako člen ST☆RISH v Uta no Prince-sama: Maji Love 2000% a člen STYLE FIVE ve Free!, tak také nazpíval ending k Uta no Prince-sama, vydal své čtvrté album, jež se umístilo na šestém místě v Oricon žebříčku, poprvé měl sólový koncert v tokijské hale Budoukan a počtvrté se představil na Animelo Summer Live.

Cenu pro seiyuu, co získal nejvíce hlasů ve všech kategoriích ve veřejném hlasování, získal již potřetí v řadě Kamiya Hiroshi. Tato cena se uděluje od šestého ročníku cen, letos to tedy bylo potřetí.

Cena pro seiyuu (♂) za hlavní roli Kaji Yuuki
Cena pro seiyuu (♀) za hlavní roli Satou Rina
Cena pro seiyuu (♂) za vedlejší roli Hosoya Yoshimasa
Cena pro seiyuu (♀) za vedlejší roli Ishikawa Yui
Cena pro nového seiyuu Ishikawa Kaito
Yamashita Daiki
Cena pro novou seiyuu Uchida Maaya
Cena za hudební výkon Miyano Mamoru
Cena pro nejlepší osobnost (nejlepšího moderátora) neudělena
Speciální cena za zásluhy Utsumi Kenji
Kinomiya Ryouko
Cena za zásluhy Keaton Yamada
Naya Rokurou
Cena Synergy Girls und Panzer
cenu přebrala Fuchigami Mai
Cena Tomiyamy Keie Miki Shinichirou
Cena Takahashi Kazue Mitsuishi Kotono
Cena dětí a rodin Higa Kumiko
Cena pro seiyuu s nejvíce hlasy ve všech kategoriích Kamiya Hiroshi
Speciální cena Seiyuu Awards Sore Ike! Anpanman
Cenu přebrali Toda Keiko a Nakao Ryuusei

Cena Tomiyamy Keie je udělována mužským seiyuu za šíření práce seiyuu ve všech různých typech médií. Seiyuu opačného pohlaví pak za stejné zásluhy mohou získat cenu Takahashi Kazue.
Cena Synergy je udělována dílům, která dokázala plnohodnotně předvést půvab povolání seiyuu.

Zanechte komentář