Nendoroid Kongó ~desu

kcknK nedávno představeným Nendoroidům Šimakaze a Akagi se přidává další populární kanmusu, a tou je bitevník Kongó.

Kongó byla postavena v Anglii na objednávku od japonského císařského námořnictva. Původně se jednalo o křížník, který byl ale později přestavěn a překlasifikován na bitevní loď. Jméno Kongó nese rovněž třída těchto rychlých bitevníků, do které se dále řadí Hiei, Haruna a Kirišima. Kongó se za WWII účastnila mnoha významných námořních operací, jako byla bitva o Midway nebo Guadalcanal. 21. listopadu 1944 byla potopena americkou ponorkou.

Všechny kanmusu třídy Kongó jsou v Kantai Collection stylizovány jako miko, tedy šintoistické kněžky. Konkrétně Kongó má na sobě miko obleček s černou sukní a vysokými černými botami a stejně jako její sestry nosí i ona ve vlasech výraznou zlatou čelenkou. Svoji výzbroj tvořenou baterií dvojhlavňových kanónů ráže 35,6 cm má připevněnou k pasu. U Nendoroida je tato baterie připnutá jak k jeho zádům, tak k podstavci figurky. S jednotlivým hlavněmi lze hýbat a ke všem čtyřem věžím lze přidat efekt střelby. Kongó ráda a často holduje černému čaji (britský původ), a tak mezi další doplňky patří šálek čaje i s talířkem a židle, na kterou lze figurku posadit. Tím ovšem příslušenství nendoroidí Kongó nekončí. V Good Smile Company připravili ještě její poškozený vzhled, kde Kongó klečí ve značně potrhaném oděvu a s poničenou baterií za zády.

Spalující láskou oplývajícího Nendoroida si stále ještě lze předobjednat na AmiAmi za sympatických 3 890 jenů (756 korun). Vydán bude koncem srpna.