Minarai Diva, první anime v přímém přenosu

Minarai DivaJošida Hisanori, hlasatel Nippon Broadcasting System, moderátor mnoha anime eventů a také držitel certifikátu z Japonské souborné otaku zkoušky, představil na veletrhu AnimeJapan 2014 během vystoupení „Jošida Hisanori plánuje anime“ svůj vůbec první anime projekt s názvem Minarai Diva. Anime by se mělo dostat k divákům již v létě tohoto roku, bude možné jej sledovat prostřednictvím mobilních telefonů a bude vůbec první svého druhu. Anime bude vysíláno živě a bude možné do něj zasáhnout pomocí Twitteru či e-mailu. Dvě hlavní postavy, Aoi Ruri (CV: Murakawa Rie) a Kasune Ui (CV: Jamamoto Nozomi), se chtějí stát stejně slavné jako jejich předchůdkyně ze softwaru na tvorbu hudby Virtual Diva. Nikdo je ale pořádně nezná a nevytváří pro ně žádné písničky, a proto se rozhodnou zhostit se tohoto úkolu samy. Během každého vysílání vymyslí text skladby, kterou pak na konci zazpívají. Nápady na text mohou zasílat i diváci. Anime bude využívat software MikuMikuDance a motion capturing technologii na snímání pohybu postav, díky čemuž bude animace vznikat skutečně naživo. Výsledkem bude jakási kombinace seijú show v přímém přenosu a anime.

Režii a scénář bude mít na starost Išidate Kótaró, jenž se podílel na anime gdgd Fairies či Tesagure! Bukacumono. Návrh postav pochází od Adačiho Šinga (WORKING!!, Sword Art Online) a hudbu vytvoří Inoue Džuniči společně s Hadžimem. Režisérem animace bude cort, CG modely vytvoří studio Saboten a real-time animace se ujme společnost DxL CREATION. Jošida Hisanori, též hlavní producent celého projektu, se zhostí role vypravěče.

Ústřední skladbu nazvanou Run Diva Run napíší a následně nazpívají Murakawa s Jamamoto. Kompozice bude dílem jakéhosi Ghost Writera, což je narážka na nedávné odhalení, že známý a populární japonský skladatel vážné hudby, Samuragoči Mamoru, svá díla ve skutečnosti sám neskládal a dopouštěl se podvodu.