Čarodějka Kiki přilétá s novinkami

kikiMladá čarodějka Kiki a její černý kocour Džidži, kteří si založili doručovací službu, jsou v našich končinách známí díky animovanému filmu Doručovací služba čarodějky Kiki od slavného Mijazaki Hajaa. Už méně je ovšem známo, že film je adaptací prvního dílu stejnojmenné knižní série od japonské spisovatelky Kadono Eiko.

Kadono vydala první díl o mladé čarodějce v roce 1985 a příběh zakončila dílem šestým v roce 2009. Autorka se však rozhodla ještě pro jeden přídavek v podobě vedlejšího příběhu. Příběh se jmenuje Madžo no Takkjúbin Bangai-hen: Sono-čan ga Osono-san ni Natta Wake (Dodatečný příběh doručovací služby čarodějky Kiki: Jak se z dívky Sono stala paní Osono) a jak už název napovídá, příběh se točí okolo pekařky Sono.

Pekařka Sono je majitelka pekárny, která v původním příběhu nabídla Kiki přístřeší a stala se moudrým hlasem, kterému Kiki naslouchala. Tento nový příběh má vyprávět o Sonině dospívání a jejím životě. Dozvíme se tedy více o jejích rodičích a o tom, jak poznala svého manžela Fukua.

Sono-čan ga Osono-san ni Natta Wake bude mít dohromady šest kapitol a vychází na stránkách Fukuinkan Šoten, kde bude celý příběh k přečtení zdarma. První kapitola již vyšla, přečíst si ji můžete konkrétně ZDE. Nové kapitoly budou vycházet každý měsíc pátého a dvacátého dne až do 20. května.

A aby toho nebylo málo, 1. března vletěla Kiki do japonských kin se svým novým hraným filmem. Scénář k filmu napsala Okudera Satoko a režíroval Šimizu Takaši. Čarodějku Kiki hraje Košiba Fúka, pekařku Sono Ono Mačiko, jejího manžela Fukua hraje Jamamoto Hiroši a chlapce Tomba ztělesnil šestnáctiletý Hirota Rjóhei. Hlavním lákadlem pak je Asano Tadanobu, představitel veterináře doktora Išiho, kterého můžete znát z filmové série Thor od Marvelu. Ve filmu účinkuje také Kotobuki Minako, která propůjčila svůj hlas kocourovi Džidžimu. Film zadaptoval první dvě knihy série. Níže si můžete pustit trailer.