Čarodějka Kiki přilétá s novinkami

kikiMladá čarodějka Kiki a její černý kocour Jiji, kteří si založili doručovací službu, jsou v našich končinách známí díky animovanému filmu Doručovací služba čarodějky Kiki od slavného Miyazaki Hayaa. Už méně je ovšem známo, že film je adaptací prvního dílu stejnojmenné knižní série od japonské spisovatelky Kadono Eiko.

Kadono vydala první díl o mladé čarodějce v roce 1985 a příběh zakončila dílem šestým v roce 2009. Autorka se však rozhodla ještě pro jeden přídavek v podobě vedlejšího příběhu. Příběh se jmenuje Majo no Takkyuubin Bangai-hen: Sono-chan ga Osono-san ni Natta Wake (Dodatečný příběh doručovací služby čarodějky Kiki: Jak se z dívky Sono stala paní Osono) a jak už název napovídá, příběh se točí okolo pekařky Sono.

Pekařka Sono je majitelka pekárny, která v původním příběhu nabídla Kiki přístřeší a stala se moudrým hlasem, kterému Kiki naslouchala. Tento nový příběh má vyprávět o Sonině dospívání a jejím životě. Dozvíme se tedy více o jejích rodičích a o tom, jak poznala svého manžela Fukua.

Sono-chan ga Osono-san ni Natta Wake bude mít dohromady šest kapitol a vychází na stránkách Fukuinkan Shoten, kde bude celý příběh k přečtení zdarma. První kapitola již vyšla, přečíst si ji můžete konkrétně ZDE. Nové kapitoly budou vycházet každý měsíc pátého a dvacátého dne až do 20. května.

A aby toho nebylo málo, 1. března vletěla Kiki do japonských kin se svým novým hraným filmem. Scénář k filmu napsala Okudera Satoko a režíroval Shimizu Takashi. Čarodějku Kiki hraje Koshiba Fuuka, pekařku Sono Ono Machiko, jejího manžela Fukua hraje Yamamoto Hiroshi a chlapce Tomba ztělesnil šestnáctiletý Hirota Ryouhei. Hlavním lákadlem pak je Asano Tadanobu, představitel veterináře doktora Ishiho, kterého můžete znát z filmové série Thor od Marvelu. Ve filmu účinkuje také Kotobuki Minako, která propůjčila svůj hlas kocourovi Jijimu. Film zadaptoval první dvě knihy série. Níže si můžete pustit trailer.

Zdroje: RocketNews24, ANN, ANN

Zanechte komentář