Nové informace ke Corpse Party: Blood Drive

bdreMinulou sobotu se ve výstavní hale Vědeckého muzea v tokijské čtvrti Čijoda konal event Corpse Party R+ aneb veřejné vysílání Corpse Party rádia, kde pravidelně účinkují Hara Jumi a Imai Asami. Kromě nich se tohoto vysílání účastnili seijú Arai Satomi, Jamaguči Rikako a také hlavní tvůrce celé Corpse Party série, Kedóin Makoto. Řeč byla mimo jiné o připravovaném pokračování původní herní série, tedy Corpse Party: Blood Drive, jež by mělo vyjít na jaře.

Kedóin Makoto zde ukázal CG modely některých hlavních hrdinek. Jmenovitě se jedná o Naomi, Seiko, Ajumi a nově přibyvší Mizuharu Sacuki a Niwu Aiko. Již nějakou dobu je známo, že závěrečný díl původní série bude koketovat s 3D grafikou. Po stylu vycházejícím z klasických japonských RPG u Blood Covered a vizuální novely u Book of Shadows tak přichází na řadu 3D pohled z ptačí perspektivy, jako tomu bylo již u Corpse Party 2: Dead Patient. O song k úvodní znělce hry se tentokráte postará výše zmíněné duo Imai Asami a Hara Jumi.

Příběh Blood Drive se odehrává dva měsíce po událostech z osmé kapitoly Book of Shadows, která se ve hře zpřístupnila jen po splnění určitých podmínek. Šinozaki Ajumi je propuštěna z nemocnice a znovu se setkává se všemi svými přeživšími přáteli. Jednoho dne ji na cestě ze školy však zastaví neznámý muž a řekne jí, že pokud se Ajumi podaří znovu získat Knihu stínů a použije ji v základní škole Tendžin, budou všichni, kdož v ní zemřeli, vzkříšeni.